המדריך לחידוש ושדרוג של דלתות הבית

קניתם דלתות פנים פשוטות וזולות? אל דאגה! בכמה אמצעים פשוטים תוכלו לשדרג את המראה של דלתות הפנים בבית שלכם, ולהפוך אותם מדלתות פשוטות לדלתות מודרניות. ישנם דלתות פנים שנראות פשוטות, אך עם ליבה איכותית כמו דלתות פנים יוקרתיות, ולכן אפשר באמצעות טכניקות שונות, להעניק לדלתות אלו מראה יוקרתי.

איך תעניקו מראה חדש ויוקרתי לדלתות הפנים שלכם? יש 2 טכניקות עיקריות:

 1. צביעה של הדלת מחדש.
 2. ציפוי הדלת בפורמייקה.

טכניקה פשוטה נוספת שאותה כדאי לבצע בכל אחת מצורות השדרוג של דלתות הפנים, היא החלפת ידיות פשוטות של דלתות, בידיות מעוצבות.

כיצד מחדשים דלתות פנים באמצעות צביעה?

כדי לחדש דלת באמצעות צביעה, חשוב להחליט על סגנון הצביעה. ישנם כמה סגנונות של צביעת דלתות פנים שמעניקים לדלת מראה יוקרתי:

 1. צביעה בצבעים זוהרים או גווני מעבר– זוהי טכניקה פשוטה, אך עם בוחרים בצבע זוהר ויפה, הדלת תקבל מראה חדש ויפה.
 2. שילוב של צבע וחריטה– חריטה על הדלת, משנה לחלוטין את מראה הדלת, ומעניקה לדלת סגנון אחר מושקע ואישי. כאשר משדרגים את מראה הדלת באמצעות חריטה, צריך לדאוג שהחריטה תצא איכותית. מה שמעניק את המראה החדש לדלת, הוא החריטה. לכן, במקרה הזה יהיה פחות חשיבות לצבע בו נבחר להשתמש. אפשר להעניק לדלת סגנון בוטיק, כאשר חורטים על הדלת פסים, או עיטורים בסגנון בוטיק, וצובעים את הדלת בגווני עץ.
 3. הוספת פס ניקל לדלת הצבועה– אפשר לשדרג דלת איכותית שצבועה בצבע פשוט באמצעות פס ניקל. ישנם מגוון צורות של הוספת פסי ניקל. ישנם 3 צורות עיקריות של הוספת פסי ניקל לדלתות:
 • פס ניקל לאורך הדלת.
 • פס ניקל לרוחב הדלת.
 • פסי ניקל בעלי צורה מעוגלת.

מתי כדאי להשתמש בכל טכניקה?

ישנם מצבים שונים של דלתות שרוצים לחדש, ולכן, צריך בכל מצב לבחור את הטכניקה הנכונה:

 • צביעת הדלת בצבעים זוהרים– טכניקה זו מתאימה כאשר יש דלת פנים איכותית פשוטה העשויה מברזל. צביעה זו תשדרג את הדלת, ותעניק לה מראה חדש.
 • שילוב של צבע וחריטה– בטכניקה זו מתאים להשתמש כאשר דלתות הפנים עשויות מעץ מלא, ואז ניתן לחרוט עליהן. טכניקה זו מתאימה מאוד בבית המעוצב בסגנון בוטיק, ורוצים לחדש את דלתות הפנים.
 • הוספת פס ניקל לדלת הצבועה– בטכניקה זו נשתמש כאשר יש דלתות פנים איכותיות העשויות ממתכת, וצבועות בצביעה פשוטה. לפעמים הדלת תהיה צבועה יפה, ולא יהיה טעם לצבוע את הדלת מחדש, אלא רק להוסיף פס ניקל, שישדרג את כל מראה הדלת.

דלתות כניסה לבניין

ציפוי הדלת בפורמייקה

טכניקה זו שונה מטכניקת הצביעה, בכך שבטכניקת הצביעה אנו צובעים את הדלת, ואילו בציפוי הדלת, אנו מחפים את הדלת בלוחות פורמייקה.

מתי כדאי להשתמש בטכניקה זו?

לפעמים יש דלתות פנים ישנות מעץ, שהן איכותיות מאוד, אך בעל מראה ישן. במקרים אלו, כדאי לחפות את הדלת בלוחות פורמייקה. בדרך זו אנו שומרים על איכות הדלת. חיפוי הפורמייקה, יעזור לדלת העץ להחזיק לאורך שנים נוספות, וימנע התפוררות של הדלת.

דלתות כניסה עדן

כיצד לוחות הפורמייקה מחדשים את מראה דלתות הפנים?

ישנו מגוון רחב מאוד של לוחות פורמייקה, במגוון טקסטורות וצבעים שונים. הדרך הטובה ביותר לחדש דלתות עץ באמצעות לוחות פורמייקה, היא להשתמש ב2-3 צבעים בדלת, וליצור הפרדה באמצעות פס ניקל.

ישנו מגוון רחב של טקסטורות. המודפסות על לוח הפורמייקה. לרוב יהיו אלו טקסטורות עץ, אך ישנם לוחות עם טקסטורות של דימוי אבן.

החלפת ידית הדלת:

החלפת ידית הדלת, היא דרך מצוינת להעניק לדלת מראה רענן. מומלץ לבצע החלפת ידית, רק כאשר הדלת הישנה חזקה מספיק. ישנם מספר סגנונות: ישנם ידיות בעיצוב סטנדרטי, ישנם ידיות בעיצוב מודרני, וישנם ידיות בעיצוב בוטיק.