מדריך קרב מגע

מדריך קרב מגע, אינו צריך להיות טיפוס עם שרירים חזקים. מדריך לקרב מגע צריך להיות אדם שמומחה בטכניקות הגנה עצמית. מעבר לכך, מדריך קרב מגע צריך להיות כריזמטי וסוחף, ולגרום למשתתפים בקורס להיות פעילים, ולגלות עניין במהלך התרגול.

לא כל אחד יכול לעסוק במקצוע של מדריך קרב מגע. כדי לעסוק במקצוע זה, יש לעבור הכשרה מיוחדת, הניתנת במספר מקומות בארץ.

אולם כדי להצליח בתחום, צריך שיהיה למדריך כמה תכונות מיוחדות לתפקיד:

מדריך מקצועי יתאים את עצמו לכל הגילאים:

מדריך קרב מגע מקצועי, הוא מדריך שידע להתאים את עצמו לכל גיל ולכל קהל. המדריך יעביר קורסים וסדנאות מקצועיות לילדים ביסודי, לנערים בתיכון, ולמבוגרים. על המדריך להיות עם אופי סבלן ונינוח. מצד אחד על המדריך להיות נחמד וחברמן, אך מצד שני להיות מומחה בביצוע התרגילים. על המדריך לגלות סבלנות שמתאימה לכל גיל.

להיות מדריך קרב מגע, זה בעצם להיות מורה, אך בניגוד למורים שרוכשים בדרך כלל הכשרה לטווח גילאים ספציפי, מדריך של קרב מגע צריך ללמד את כלל הגילאים מגילאי גן, ועד מבוגרים עבודה מגוונת זו, תהיה בין המדריך עובד כשכיר, ובין אם המדריך עובד כעצמאי. אם המדריך פותח מכון עצמאי, בו הוא מעביר סדרה של קורסים, על המדריך לפתוח קבוצות גיל שונות וברמות, כדי שיקבל הכנסה חודשית מכובדת מהקורסים. כאשר המדריך עובד כשכיר, אזי המדריך ישלח על ידי המעסיק לקבוצות גיל שונות ברחבי הארץ. לכן על המדריך לתת את היחס המאפיין כל גיל וגיל.

הגנה עצמית

מדריך מקצועי יתאים את עצמו לכל סוג של קבוצה:

מדריך מקצועי, יודע שיש הבדל בין משתתפים הנרשמים לקורסים, לבין משתתפי סדנאות חד פעמיות. כאשר משתתף נרשם לקורס, המדריך יודע מהי הרמה של התלמיד, ומתאים את עצמו לכלל הכיתה. כאשר מדריך מקצועי של קרב מגע מוזמן לסדנאות, המדריך מבין שכל אחד מהמשתתפים מגיע מרקעים שונים, ורמות ידע שונות בהגנה עצמית. לכן מדריך מקצועי, יצליח לבנות תוכנית שמתאימה לכל המשתתפים, ויצליחו להעביר את התוכנית בצורה מעניינת ויפה.

מדריך מקצועי, מוזמן בדרך כלל לקהלים שונים. לעיתים יזמינו את המדריך להעביר סדנא לבני נוער, לפעמים יזמינו את המדריך להעביר את הסדנא דווקא לקבוצת בנות, ולפעמים יזמינו את המדריך וועדי עובדים.

הגנה עצמית לנשים

היכן לומדים הדרכת קרב מגע?

כדי ללמוד הדרכת קרב מגע, על המדריך להתמקצע בתחום קרב המגע. ישנם מכונים בארץ כדוגמת מכון וינגייט, המכשיר מדריכי קרב מגע. בוגרי קורס מדריכי קרב מגע, מוציאים תעודה, ויכולים לעסוק בתחום. בשלב הראשון לומדים את כל טכניקות קרב המגע, ומתרגלים אותם היטב. בשלב השני, לומדים כיצד ללמד את הטכניקות, ואילו טכניקות מתאימות לכל גיל. בקורס לומדים טכניקות ומתודות הוראה שונות, שיעזרו לעניין ולאתגר את התלמידים.