הקיץ כבר פה? הגיע הזמן ליום כיף לעובדי העסק שלכם!

תקופת הקיץ ובייחוד החודשים של יולי- אוגוסט, במרבית הארגונים, מתאפיינים ברגיעה יחסית וזמן לטפל בכל הדברים שלרוב במשך השנה לא הספיקו לטפל בהם. האוירה הרגועה יותר, והחופשים התכופים שכולם לוקחים בחודשים הללו, מעודדת הרבה מעסיקים לנצל דווקא תקופת הקיץ להוציא את הארגון ליום כיף, מבלי שזה יעלה בהפסד גדול על כך שהעובדים לא היו במשרד במשך יום אחד.

הבעיה העיקרית, יחד עם זאת, בהוצאת יום כיף עסקי בקיץ היא החום. מן הסתם, בטמפרטורות של 30 מעלות ויותר, קשה מאוד לעשות פעילות בחוץ במשך שעות היום וליהנות ממנה…אז מה כן אפשר לעשות למי שאכן רוצה לנצל את התקופה הזו לאירוע שכזה? הנה כמה רעיונות.

מי אמר שיום כיף חייב להיות בהכרח בשעות היום?

אופציה טובה גם מבחינת החום וגם מבחינה עסקית שבה העובדים לא מפסידים שעות עבודה, היא להעביר את פעילות הגיבוש לשעות הערב. כך למשל, ניתן לארגן אירוע בפארק הקרוב למקום העבודה כך שהעובדים יוכלו להמשיך לאירוע מיד לאחר העבודה. במסגרת התארגנות כזו, ניתן לעשות על האש בפארק ופשוט לתת לעובדים אינטרקציה חופשית, או שניתן להזמין מפעיל לאירוע או מאמן שיהפוך את האירוע לספורטיבי יותר ומאתגר. אופציה אחרת היא לסגור אולם VIP  בבית קולנוע קרוב, ולסדר הקרנה מפנקת לכל העובדים בשילוב ארוחה. מרבית האנשים לא יתנגדו לסרט טוב וארוחה….

סדנאות מקצועיות משולבות בסופ"ש של כיף לעובדים

עוד טרנד שצומח בשנים האחרונות בתחום ימי הכיף לעסקים, הוא שילוב של חופשה עם סדנאות העשרה לעובדים. במסגרת הזו, הארגון ממן חופשת סופ"ש קצרה לעובדים בשיתוף עם ספק כלשהו שעוזר בסבסוד הנופש. תמורת הסיוע הזה, העובדים מצד אחד זוכים לחופשה ומנגד, צריכים להופיע לסדנאות והרצאות מקצועיות של העשרה. כך משלבים, חוץ מהכיף, ערך מוסף לעובדים.

יום כיף במוזיאון

נשמע קצת מוזר נכון?אבל כן, יש גם במוזיאונים פעילויות וימי כיף מעשירים גם למי שלא חובב אמנות, תערוכות או היסטוריה. דוגמא טובה לכך הוא מוזיאון הילדים. המוזיאון הזה, ששמו לא מרמז כלל על כל מרחב הפעילויות שיש בו, מציע פעילויות הן למבוגרים והן לילדים וביניהן גם תערוכות מעשירות ומעוררות מחשבה המדמות את עולם החרשים ועולם העיוורים, ומתבצעים בתנאים של חושך/ חוסר יכולת שמיעה בהתאם. עוד אופציה שמוזיאון זה מציע הוא תערוכת הביטלס החדשה שלהם במהלכה המשתתפים ממש נכנסים לעולמם של הביטלס אם במוזיקה ואם בתלבושות.

כמובן שאלו רק שלוש הצעות מבין רבות שיכולות להתאים ליום כיף בתקופת הקיץ והחום הקופח. זכרו. כי בשורה התחתונה זה לא כל כך משנה מה תעשו כל עוד תגרמו לעובדים לשבור שגרה, ליהנות ולבלות זה עם זה בנעימים וללא התנגדויות.