מטבח זכוכית

טרנד חדש של מטבחים מודרניים, הוא מטבח מזכוכית. מטבח מזכוכית, הוא מטבח בו בחלק מהארונות יש שילוב של זכוכית, משטח העבודה עשוי מזכוכית, ואף חלק ממגרות המטבח. במטבח זכוכית, החומר העיקרי השולט, הוא הזכוכית. בדרך כלל, גם משטח הכיריים יהיו עשוי מזכוכית. וכדי להשלים את העיצוב, אפשר לעצב את קולט האדים גם מחומר הזכוכית.

ישנם מטבחים בהם ארונות המטבח יהיו מעץ מלא, אך הדלתות של ארונות המטבח יהיו עם חיפוי זכוכית.

מה היתרונות של חומר הזכוכית?

חומר הזכוכית הינו חומר שנוח מאוד לעבוד עליו, ולכן הוא חומר שנוח מאוד לבנות ממנו משטח עבודה. כיום בונים מטבחי זכוכית, מזכוכית בלתי שבירה ושיכולה להחזיק מעמד בעומס חום גבוה.

יתרונות הציור על חומר זכוכית: לפעמים אנו רוצים שיהיו במטבח ציורים אומנותיים. רוב החומרים מהם בונים את ארונות המטבח אינם מאפשרים זאת. לעומת זאת, טכניקות ההדפס על חומר הזכוכית, מאפשרות לנו ליצור ציורים יפים על דלתות מטבח מזכוכית.

חומר זכוכית קל לניקוי: חומר הזכוכית, הוא חומר קל מאוד לניקוי. את משטחי הזכוכית מנקים בקלות, על ידי העברת סמרטוט. בבית עם ילדים, או שמבשלים בו הרבה, מומלץ לחפות את השיש בזכוכית, כדי להגן על השיש. באמצעות חיפוי זכוכית, קל יותר לשמור על מראה נקי של ארונות מטבח.

מטבחים

מה משדר לנו מטבח זכוכית?

מטבח זכוכית משדר לנו יוקרה. כאשר משלבים הדפס על הזכוכית, או עושים צריבה לבנה, אז יש אווירה אומנותית. אפשר ליצור סוגים שונים של אווירה, באמצעות שילוב זכוכית במטבח, וצבע תאורה מתאים.

סגנונות שונים של שילוב זכוכית במטבח:

  1. סגנון שקט- שמים חיפוי של זכוכית שקופה על המדפים והמגרות במטבח. בסגנון עיצוב זה, תפקיד הזכוכית, הוא להוסיף ברק למטבח.
  2. סגנון נועז- כדי ליצור מטבח עם סגנון עיצוב נועז, יש לבחור בגוון זכוכית כהה. מומלץ לבחור בגוון שחור או כחול כהה. על חיפוי הזכוכית של הארונות והדלתות, מדפיסים ציורים הקשורים למטבח.
  3. סגנון אומנותי- בשביל סגנון אומנותי כדאי לבחור בזכוכית לבנה, או בזכוכית שקופה עם עיטורים לבנים של עלים ופרחים.

מטבח

מתי כדאי לשלב זכוכית במטבח?

כאשר בוחרים חומר פשוט לארונות המטבח, אך רוצים שיהיה ברק לארונות, אפשר לשלב זכוכית. מטבח זכוכית מתאים כאשר המטבח הוא חלק מהסלון והחלל המשפחתי. כאשר הרצפות עשויות משיש, מתאים מאוד מטבח מזכוכית.

כאשר המטבח נמצא ביחידה נפרדת, וחלל המטבח מאוד קטן, כדאי לעצב מטבח מזכוכית עם עיצוב מיוחד. מטבח זכוכית צבעוני, עם הדפס לבן, יכול לגרום למטבח הכי קטן, להיראות אחרת לגמרי.

מטבח זכוכית מתאים גם למשפחות הגרות בדירות שכורות ישנות, והן יכולות להחליף רק את המטבח. אמנם אין זה תחליף לשיפוץ כללי, אך התחושה במטבח תהיה אחרת. במקרה כזה, כדאי לעצב את המטבח בסגנון אומנותי.