סדרות מומלצות לחורף: 7 סדרות קצרות של עונה אחת שלא כדאי לפספס

החגים הם הזדמנות נפלאה לבלות עם בני המשפחה, בין אם סביב שולחן האוכל ובין אם מול הטלוויזיה. ואם מול הטלוויזיה, אז למה שלא לצפות בסדרות מוצלחות? הנה סקירה קצרה על 7 סדרות מומלצות של סלקום טיוי שלא תרצו לפספס:

  1. UnReal – היא נחשבת לאחת הסדרות החמות ביותר השנה, ולא בכדי. מדובר בסדרה בת 10 פרקים, המתארת את ההתרחשויות הסוערות מאחורי הקלעים של תכנית ריאליטי אמריקאית בסגנון "הרווק". הסדרה רצופה תככים ומזימות, עליהם אחראיות בעיקר הנשים המשתתפות בתכנית. במרכז הסדרה ניצב צוות ההפקה המניפולטיבי של התכנית, שמראה לנו שאין שום דבר מציאותי במה שמכונה "תכניות מציאות".
  2. מיסטר רובוט – מי שמחפש סדרות מומלצות של סלקום טיוי – הסדרה הזו בהחלט ראויה להופיע ברשימה. סביר שלא כל אחד יתחבר אל הז'אנר (דרמת מתח וקונספירציה), אבל אלה שכן – יאהבו ודאי כל פרק. כרגע מדובר בעונה אחת בת 10 פרקים, שבמרכזה אליוט אלדרסון, העובד בחברת אבטחת מידע ביום ובלילה הופך להאקר מסתורי.

    3

  3. מילדרד פירס – מדובר במיני סדרה בת חמישה פרקים מבית HBO. את מילדרד משחקת קייט וינסלט, הלוקחת אותנו למסע בזמן, שמתחיל בשנת 1941. הסדרה מספרת על מילדרד ועל בנותיה, על בעלה וגם על העסק שהיא מנסה להקים, תוך כדי לא מעט אתגרים איתם היא נאלצת להתמודד. מומלץ לראות את הסדרה ברצף, וכדאי לשים לב לכל הניואנסים שבה: הם אלה שמקדמים את העלילה.
  4. מראה שחורה – חובבי הטכנולוגיות יאהבו את הסדרה הזו. מדובר בסדרה מותחת מאד, כשכל פרק מתמקד בעלילה אחת ומהווה למעשה סרט בפני עצמו. אין חובה לצפות בסדרה ברציפות, אבל כדאי שלא לפספס אף פרק ממנה. בסדרה משחקים לא מעט שחקנים מוכרים כמו ג'ון האם, הכוכב המוכר לנו מ"מד מן", וגם ג'וליה דייויס וג'ון האקמן. המראה השחורה היא זו שנשקפת מולנו כל יום ממגוון המסכים שסביבנו, והיא שער לעולם אפל בו הטכנולוגיה מנוצלת לרעה והגולם קם על יוצרו.
  5. דור המלחמה – זוהי סדרה תקופתית שמספרת את סיפורם של חמישה צעירים גרמניים, שביניהם יהודי אחד. הסדרה מתארת את עלילותיהם במהלך מלחמת העולם השנייה, את האופן שבו הם מתמודדים עם הכאב העצום, עם האתגרים יוצאי הדופן וגם עם האובדן הגדול. הסדרה מציגה את נקודת המבט הן של הגרמניים עצמם והן של היהודים ששרדו את המלחמה.
  6. קצה האגם – סדרת המתח הזו נחשבת לאחת הסדרות המצליחות בז'אנר. היא מספרת על טוי בת ה-12, שנעלמת באגם הקפוא בהיותה בחודש החמישי להריונה. את האירוע חוקרת רובין גריפין, תוך כדי שהיא מטפלת באמה הגוססת ונאלצת להתמודד עם לא מעט אתגרים ההופכים את החקירה, לעיתים, לכמעט בלתי אפשרית. הנופים המרהיבים שמלווים את הסדרה – נופי ניו זילנד היפהפייה – יחד עם הסיפור המותח, הופכים אותה לאחת הסדרות הטובות של השנה.

יומני הרופא הצעיר – מדובר בסדרה מסקרנת מאד ושונה מכל מה שאנחנו מכירים. הסדרה מספרת על רופא צעיר בתחילת שנות התשעים ברוסיה הרחוקה, שאותו משחק דניאל רדקליף המצוין. במהלכה נחשף הרופא לטיפולים אכזריים ולתופעות מבעיתות הנגלות בפניו בפעם הראשונה.