עורך דין משפחה משפט

מיהו עורך דין משפחה? למה הוא כל כך חשוב? במה הוא מתעסק?

מיהו עורך דין משפחה ומה פועלו?

עורך דין משפחה הוא עורך דין שמומחה בדיני משפחה והוא יכול לעמוד לצד הלקוחות שלו במגוון רחב של נושאים. הנושא המרכזי הוא כמובן גירושין אך בנוסף אליו הוא יכול להעניק לכם ייצוג משפטי בנושא צוואות, שחרור ירושות, סכסוכים משפחתיים, כתיבת הסכם חיים משותפים וכן הלאה. עורך דין זה עושה את אחד התפקידים החשובים ביותר. המצב המשפחתי יכול להיות רעוע מאוד והאגו של כל אחד מבני המשפחה, בעיקר אם מדובר בבני הזוג, לא ייתן להם לחשוב בצורה רציונלית. לכן יש צורך לשלוט היטב בכל החוקים אך באותה נשימה גם להיות בעל כישורים בין אישיים טובים מול הלקוחות.

עורך דין משפחה

עורך דין משפחה

הליך הגירושין – המשפט הנפוץ ביותר

חום הגירושין הוא הנפוץ ביותר מבין דיני משפחה וגם אחד הנפוצים באופן כללי. אם נשווה את כמות המשפטים שיש בענייני גירושים לעומת החתך באוכלוסייה נגלה שהו התחום הפורה ביותר שיש. בניגוד לדין הפלילי שיכול לדבר גם על הריגה, על גניבה, על רצח ועוד תתי נושאים רבים, תחום הגירושין הוא אחד ויחיד. זוגות רבים מתקוטטים משפטית על הזכות להיות עם הילדים שלהם, על דמי המזונות לאישה וכמובן גובה דמי המזונות לילדים, כי כל הנתונים הללו יקבעו במידה רבה את עתידם. חשוב לזכור שהליך הגירושין יכול להיות ארוך מאוד וזו אחת הסיבות מדוע תחום זה רווחי מאוד

האם נהיה חייבים עו"ד למשפט?

רק בבית המשפט לתביעות קטנות אתם יכולים להסתדר ללא עורך דין. משפט רציני כמו בנושא גירושין מחייב אתכם להיות מיוצגים על ידי עורך דין מוסמך. רצוי גם שעורך הדין הזה יהיה מנוסה ויידע מה הוא אומר כדי שבאמת תקבלו את מה שאתם רוצים, כי עולם המשפט לא בהכרח יהיה צודק. לעתים יש אי צדק רב ואנשים שהיו בטוחים שהמשפט בכיס שלהם נוכחו לדעת שזה ממש לא כך. אתם חייבים להיות מיוצגים על ידי עורך דין משפחה משפט אחר משפט כי בפועל לא תוכלו לקבל את מה שאתם רוצים בלעדיו. אין לכם את הידע המשפטי המתאים וגם אם יש לכם טיעונים מנצחים, זה לא אומר דבר.

האם תמיד גירושין יכללו משפט?

תמיד יש צורך להגיע מול שופט ולאשר את הסכם הגירושין אך יכול להיות שזה יהיה הדיון היחיד בנושא. מצב כזה מתאפשר רק אם תבחרו בגישור גירושין. גישור גירושין הוא מצב בו בני הזוג מנסחים את הסכם הגירושין יחדיו ולא מתווכחים בזירה המשפטית ובסופו של דבר מתירים לשופט להחליט מה יהיה ההסכם. גישור גירושין זול יותר, מהיר יותר וגם נוח יותר, והוא חוסך את כל הסערות הרגשיות ואת המצוקה של הילדים מהמצב העגום שאליו ההורים שלהם נקלעו.

כיצד נבחר את עו"ד הטוב ביותר?

כשבוחרים בעורך דין משפחה משפט גירושין ייראה משחק ילדים עבורו במידה והוא מנוסה. כאשר מדובר במשרד עורכי דין גדול עם מוניטין שעומד מאחוריכם אתם יכולים להרגיש הרבה יותר בטוחים ולא רק שתוצאות המשפט יהיו טובות יותר עבורכם, גם התהליך עצמו יעבור בצורה הרבה יותר נעימה. עם זאת יש משימה קשה כבר בהתחלה והיא לבחור עורך דין כזה. חפשו באינטרנט, קראו המלצות וכמובן תשוו בין כמה עורכי דין ורק כך תוכלו להגיע אל האחד שיתאים לכם. אל תשכחו שהמחיר שעורך דין מנוסה יגבה מכם יהיה גבוה מאוד וזה גם אחד השיקולים.