פרופילי תאורה לבית ולעסק

פתרון תאורה ייעודי לבית ולעסק יכול להבטיח שילוב אידיאלי בין תאורה טבעית ומלאכותית. מומלץ להביא בחשבון את היתרונות של פרופילי תאורה ולבחור אותם בצורה נכונה. הנה המדריך המלא

תאורה צריכה להיות חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב של חלל הפנים. כיום ניתן להשיג פתרונות תאורה בעיצובים שונים ולשלב בין תאורה טבעית ומלאכותית. השילוב חוסך בהוצאות חשמל על תאורה של הבית או המשרד לאורך היום, אך הוא חשוב גם לצורך השגת אווירה נעימה יותר. הדוגמא הכי טובה לכך היא פרופיל תאורה.

פרופיל תאורה הוא גוף תאורה ארוך שמותאם לצרכי הלקוח מבחינת מידות, עיצוב וחומרי גלם. בתוך הפרופיל עצמו ניתן להשתמש במגוון רחב של סוגי נורות. האפשרויות הנפוצות כוללות שילוב של תאורת לדים או תאורת פלורוסנטים בתוך הפרופיל, בעיקר על מנת להשיג את היתרונות הבאים:

א. חיסכון במקום – פרופיל תאורה יכול להיות מוצמד לתקרה, לקירות ולנישות גבס. הוא חוסך במקום ולא מחייב הקצאה של מקום מסוים בתוך מרחב הפנים. זהו פתרון אידיאלי עבור בתים קטנים ומשרדים והוא יכול לסייע גם בשיפור סביבת העבודה של חנויות, אולמות תצוגה וחדרי ישיבות. הפרופיל הוא האלטרנטיבה היחידה להצבת גופי תאורה עומדים בפינות החדר ונברשות מהתקרה.

ב. מגוון אפשרויות עיצוב – ניתן להשיג פרופילי תאורה לבית ולעסק במגוון רחב של אפשרויות עיצוב ודגמים. יש פרופילים שמיועדים להטמעה בתוך גבס ובטון, לעומת פרופילים שמתאימים לתליה חיצונית במרפסת, בחצר, בגינה או בכניסה לבית ולמשרד. כמו כן, דגמים מסוימים של פרופילים חדשים מגיעים במנגנון צמוד תקרה.

ג. הזמנה אישית – פרופילי תאורה לבית ולעסק מיוצרים בהתאמה אישית. המשמעות היא שלא מדובר על מוצר מדף, אלא על גוף תאורה יחיד במינו. את התאורה ניתן להתאים עבור השימוש במטבח, במשרד, באמבטיה ובחדרי שינה. הוא מסוגל להשיג גוון תאורה לבן קר או לבן חם ויש דגמים עם גווני ביניים. החיסרון היחיד של הזמנה אישית הוא שלא ניתן להחזיר את המוצר, אבל היתרון הוא ערך מוסף דקורטיבי ומיוחד.

מתי אפשר לשלב את הפרופיל בתאורת הבית או העסק?

שתי האופציות העיקריות להתקנת פרופילי תאורה בבית או בעסק כוללות שיפוץ או שילוב בפרטי בניין חדש. לא צריך לשבור את הקירות או התקרה כדי לשלב את הפרופיל בשיפוץ, אבל בהחלט כדאי לנצל את ההזדמנות על מנת להוסיף נקודות חשמל חדשות. כך ניתן לחבר את הפרופיל לנקודות המתאימות ולשפר את הפונקציונאליות.

שילוב פרופילי תאורה בבניית משרדים ובתים חדשים מתבצעת כבר בתכניות האדריכליות. היתרון הוא אפשרויות שילוב בפרטי הבניין, ללא צורך בעבודות גמר. כך ניתן להשיג את המראה הנקי של הפרופילים ועדיין ליהנות מתאורה שקועה שלא תופסת מקום בחלל. מעבר לכך, שילוב התאורה בתכנון המקורי מעניק גמישות עיצובית.