איך לעצב את חדר האמבטיה ולא להתלכלך בדרך?

אם יש חדר שלעתים נחבא מהעין אבל הוא כנראה חשוב במיוחד, אין ספק שזה חדר האמבטיה. נכון שהוא נשמע כמו חדר מאד פונקציונלי, אבל האמת שלעיצוב שלו יש השפעה אדירה על החיים שלכם. כניסה לחדר אמבטיה עם תאורה חשוכה מאד, עם חומרי גלם בעיתיים ועם מקלחת ישנה, תהפוך את כל פעולות הניקיון לבעייתיות, ארוכות, מסורבלות וזה יוצר קונוטציה לא נעימה. לעומת זאת נסו לדמיין כעת חדר אמבטיה גדול ומרווח, עם תאורה נעימה, עם מקלחון איכותי ומוצלח, עם מראה גדולה וארון לאחסון כל הפריטים שלכם – נכון שיותר נעים שלמור ככה על ניקיון הגוף? אם כן, יש כמה הביטים שחשוב מאד להתייחס אליהם, כשאתם מעצבים את חדר האמבטיה שלכם מחדש.

ככל הנקודות החשובות לעיצוב

  • חומר הגלם – עיצוב נכון מתחיל בבחירת חומרי גלם איכותיים. חשוב מאד לבחור חומרים שמתאימים לסביבה הלחה והרטובה של חדר האמבטיה, וכמאן כמובן אפשר להתפרע עם הצבעים, וכאן אתם לא מוגבלים. רעיון מעניין הוא ליצור חדר לבן ברובו – אבל להוסיף נקודות של צבע באזורים אסטרטגיים, ואלו שוברות את המראה הלבן הרגיל, ויוצרות חדר בעיצוב מקורי. כמובן שאתם יכולים לבחור צבעים על חומרי גלם שונים ואיכותיים כמו חיפויי קרמיקה, זכוכית, וכיו"ב.
  • בחירת מקלחונים מעוצבים – אם אתם רוצים חדר אמבטיה שיהיה מעוצב ברמה גבוהה, אתם חייבים לשקול בחיוב את האפשרות של מקלחונים מעוצבים. המקלחון המעוצב הוא בעצם מקלחון שיש בו גוון מקורי מסוים – אולי הוא יהיה בצורה מיוחדת, אולי יהיו דוגמאות יוצאות דופן על הזכוכית שלו, אפשר שהוא יהיה גדול במיוחד, יכלול אפילו פינת ישיבה, ישלב בתוכו מתקני ג'קוזי, ועוד. הרעיון הוא שבמקרים רבים מקלחונים מעוצבים הם לא רק יפים יותר אלא גם נוחים יותר ומיוחדים, וכך הם הופכים להיות האלמנט המרכזי בתוך החדר, והדבר יוצר מראה נעים לכל מי שנכנס.
  • בחירת ארון אמבטיה מעוצב – כמובן שעוד אלמנט חשוב לעיצוב חדר האמבטיה שלכם, הוא ארון האמבטיה. מצד אחד הוא צריך להיות פונקציונלי וגדול מספיק כדי שתאחסנו בו את כלי הניקיון, הקוסמטיקה והטואלטיקה, אבל חשוב מאד גם להשקיע בעיצוב שלו! אפשר לבחור למשל ארונות בעיצוב כפרי ממש, והדבר נותן נופך של וינטאז' לחדר האמבטיה שלכם. אפשר לבחור ארונות עם ציפוי מבריק ממש ולקבל עיצוב מודרני יותר, אפשר לבחור ארונות שיותקנו ישירות על הרצפה או ארונות עליונים לבחירתכם – ואל תשכחו למקם גם את המראה בסמוך לארון בצורה יפה.

בחירות שחשוב מאד לקבל

כפי שאתם רואים, העיצוב של חדר האמבטיה שלכם, הוא לא כמו העיצוב של חדרים אחרים בבית. אתם צריכים לחשוב על כך שזה חדר שאתם תשתמשו בו מידי יום, גם האורחים ייכנסו אליו מעת לעת, וחשוב שתהיה בו אווירה מרגיעה ונעימה. השקיעו תמיד זמן ומחשבה בעיצוב חדר האמבטיה – ותוכלו ליהנות בהמשך מכל רגע!

עורך: עדי עבודות זכוכית