איך נדע באיזו חברת כבלים לבחור?

בישראל יש שלוש ספקיות עיקריות של שירותי טלוויזיה: הוט, YES וסלקום TV – ובקרוב גם פרטנר. הסקירה שלפניכם רלוונטית לתחילת יוני 2017 ומכוון שמדובר בשוק משתנה באופן תדיר, יתכן שתרצו בעתיד לבדוק אותנו ולהתעדכן במחירים.

יחד עם זאת, כתבה זו תוכל לתת לכם כיוון ולהבין טוב יותר מה נכון יותר עבורכם כשלוקחים בחשבון את סדר גודל ההוצאה, איכות הצפייה וכמות התכנים המוצעים.

הוט, YES וסלקום TV

הוט הוותיקה מציעה חבילת תוכן בסיסית בעלות של כ-120 שקלים לחודש (לא כולל התקנה), אולם אם תרצו להוסיף ערוצים או לצפות בתכנים לצפייה ישירה תתבקשו להוסיף תשלום. במסגרת שירותי ה-VOD הוט מציעה גם אתVOD Young  לילדים, VOD Movies – ספרייה עשירה של סרטים ואתVOD Russia  עם תוכן המיועד ליוצאי ברית המועצות.

Yes שנתפשת כחדשנית מציעה את המגוון הרב ביותר של חבילות ושל ערוצי תוכן. מדובר ב-11 חבילות שניתנות להתאמה אישית. החברה מציעה מספר שירותי VOD שניתן לבחור להתחבר אל כל אחד מהם בנפרד, לכמה יחד או אפילו לכולם. ניתן לשלם עבור תוכן מבוקש או לשלם דמי מנוי המאפשרים שימוש חופשי.

מחירי החבילות של חברת YES משתנים, כאשר עלות החבילה הבסיסית היא 110 שקלים, אולם המחיר החודשי עולה ככל שחבילת התוכן גדולה יותר או אם בחרתם בתכנים לצפייה מידית. ממוצע העלות החודשית של החבילות נע בין 110 ל-250 שקלים. זאת, לא כולל מחירי התקנה ושירותים.

סלקום TV ששברה את ההגמוניה של YES והוט מציעה חבילה מסוג אחד בלבד במחיר אטרקטיבי של 99 ש”ח לחודש. השירות הבסיסי של סלקום TV כולל ממיר של עידן פלוס, ערוצי ספורט, ערוצי לייף סטייל, ערוצי VOD לסרטים וערוצי ילדים. ניתן לבחור להתחבר רק לשירותי VOD ב-39 ש”ח לחודש בלבד.

לפני כחודש עשה שירות הטלוויזיה של סלקום קפיצת מדרגה ונכנס אל תוך מכשיר אפל TV. מדובר בסטרימר עם ממשק מתקדם, בעל יכולות טכנולוגיות חדשניות שמאפשר צפייה באיכות HD ועם גישה מלאה לשירותי Apple השונים. אחרי ההתקנה ניתן לצפות בלא מעט אפליקציות בתשלום כמו נטפליקס.

עידן פלוס

אופציה נוספת לצפייה ישירה היא הממיר הדיגיטלי של "עידן פלוס" המאפשר קליטה בחינם של שידורי הערוצים הציבוריים – ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ חינוכית 23 לילדים, ערוץ 33 וערוץ הכנסת.

חדש – נטפליקס בשיתוף פרטנר

שחקנית נוספת שתיכנס בקרוב לשוק היא  פרטנר שהודיעה כי תשיק עד 30 ביוני 2017 שירות טלוויזיה שיכלול גישה ישירה לנטפליקס, אחרי שזו בחרה בפרטנר כשותף מקומי. נטפליקס כבר מאפשרת לישראלים להירשם לשירותיה, בלי קשר לפרטנר, אבל המבחר מצומצם ולא כל התכנים מתורגמים לעברית.

נטפליקס כבר פועלת בישראל ומאפשרת לישראלים להירשם לשירותי החברה במחיר של 11.99-7.99 דולר לחודש, אך מגוון התכנים מצומצם ורובו לא מתורגם לעברית.

החברה מתמחה בשירות צפייה ישירה בסטרימינג, דרך אתר האינטרנט ואפליקציה. ניתן לצפות בתכניה ממגוון של מכשירים: קונסולות, טלוויזיות חכמות, סמארטפונים וטאבלטים.

בנוסף, יש בישראל אתרים רבים שמציעים צפייה ישירה של סרטי קולנוע ותוכניות טלוויזיה פופולריות ללא עלות, כמו למשל עמוד הצפייה הישירה באתר רשת, שבו אפשר לצפות בתוכניות כמו אחד העם 1, החיים זה לא הכל, הישראלים ועוד.