בית על כלונסאות

מבנים עם יסודות מכלונסאות יכולים להגן מפני שיטפונות, גאות וחדירת מזיקים. בנוסף, אפשר להשתמש בקומה התחתונה כבית מלאכה או מחסן ויש גם יתרון דקורטיבי לסגנון הבנייה הזה

הטרנד של בתים על כלונסאות התחיל בונציה והמשיך משם למקומות אחרים ברחבי העולם. על מנת להבין מה מסתתר מאחוריו יש להתחיל בהגדרה כללית של המושג "כלונס". באופן עקרוני, מדובר על יסוד בניין שתפקידו הוא לקבע את המבנה לקרקע.

השימוש ביסודות בענף הבנייה מיועד לתמיכה בעומסים שונים ומניעת שקיעה באדמה חולית או בוצית. בעזרת יסודות כאלה ניתן למנוע מקירות תמך לקרוס תוך כדי הבנייה ולענות על שורה ארוכה של צרכים ומטרות בתחומי הנדסה אזרחית.

היתרונות של בנייה מעל פני הקרקע

הדור הבא של יסודות הבניין כבר לא מוסתר מאחורי הקלעים של המבנה. כיום ניתן לבנות בתים פרטיים על יסודות שנראים כמו קביים וכך למעשה להרים אותם מעל פני הקרקע. בעזרת הרמה מעל פני הקרקע ניתן להשיג יתרונות:

א. הגנה מפני הצפות, שיטפונות וגאות – השימוש ביסודות בניין לבניית בתים מעל פני הקרקע מיועד בראש ובראשונה להגנה מפני הצפות, שיטפונות ומצבים של גאות קשה. אפשר לראות זאת לא רק בונציה אלא גם בונצואלה ושוויץ. הגנה מפני הצפות, שיטפונות וגאות היא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה של הבית הפרטי והיא אטרקטיבית גם במקומות ציבוריים.

ב. ניצול החלק התחתון – רק בבניית בתים על כלונסאות ניתן לנצל את החלק התחתון כבית מלאכה או מחסן. המשמעות היא חיסכון אדיר בהוצאות ובמקום. בעזרת ניצול החלק התחתון אפשר לספק פתרונות מגורים המשפחה או לאוכלוסייה הכללית.

ג. דקורציה – אי אפשר להתעלם מהנוכחות הדקורטיבית של בתים על יסודות בניין. אם בעבר התרגלנו לראות את הבתים ישירות על הקרקע, הרי כיום ברור שיש צורך בפתרונות נוספים ומיוחדים יותר. פתרונות אלו עונים על צרכים דקורטיביים והם יכולים לסייע לכל מי שרוצה לנצל טוב יותר את המקום שעומד לרשותו.

איך בונים את הבית?

בניית בתים על כלונסאות היא משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. היא מחייבת התייעצות עם אנשי מקצוע ויש

כלונסאות

כלונסאות

לבדוק לעומק את המשמעות שלה. חשוב בשלב הראשון להכיר את ההבדלים בין סוגים שונים של יסודות.

יש לזהות את המאפיינים של יסודות שמיוצרים במפעל ומובאים לאתר לצורך החדרה לקרקע על ידי מהלומות, לבין יסודות שמוחדרים בקידוח. השימוש ביסודות שמוחדרים בקידוח מבוצע במספר שלבים עם מכונת קידוח ולאחר החדרת מוטות זיון, יציקת בטון והחדרת מוטות זיון נוספים.

לסיכום, שווה להמשיך ולעקוב אחר טרנדים בענף הבנייה כדי לזהות את היתרונות שלהם. בשנים האחרונות בולטת בעיקר המגמה של שימוש בכלונסאות לבניית בתים פרטיים וזאת מסיבות של הגנה, ניצול מקום ודקורציה. זה קיים במקומות רבים בעולם וכמובן גם בישראל.