הדפוס הדיגיטלי של היום

מהפכת הדפוס

מהפכת הדפוס החלה במאה ה-15, כאשר יוהן גוטנברג חשף בפני ההמונים את מכונת הדפוס, המדפיסה ספרים רבים באופן אוטומטי. הספר הראשון שהודפס היה התנ"ך, בתרגומו הלטיני. המצאת מכונת הדפוס הקלה את מלאכת הייצור של ספרים והוזילה אותם. ההמצאה עזרה בהעברת רעיונות, דעות ומידע ברחבי המדינה ורחבי העולם, גרמה ללימוד קרוא וכתוב בקרב ההמונים ואף תרמה להיווצרותן של מהפכות. במאמר הבא נפרט את כל מה שרציתם לדעת על הדפוס הדיגיטלי המודרני, והשוני שלו ביחס לדפוס המסורתי שהזכרנו.

כל מה שרציתם לדעת על הדפוס הדיגיטלי של היום

  • סוגי בתי הדפוס השונים ואופן התרחשות התהליך: קיימים היום שני סוגים של בתי דפוס. הראשון הוא בתי הדפוס העובדים באופן הדומה לאופן הישן, בו מכינים גלופה של הטקסט (באמצעים מודרניים יותר) ומדפיסים עמה. הסוג השני של בתי הדפוס הוא בתי הדפוס הדיגיטליים, אשר מדפיסים ישירות מן המחשב ואינם נדרשים בתבנית פיזית מסוימת. תהליך זה הינו תהליך דפוס דיגיטלי, והוא נוח, מהיר וסביבתי יותר.

דפוס דיגיטלי

  • עלות: עלותו של הדפוס הדיגיטלי המודרני נמוכה בהרבה מעלות הדפוס במאה ה-15, נוכח קלות התהליך היחסית, זמינות החומרים ואופן העבודה הפשוט של המכונות. משום שבלחיצת כפתור פשוטה ניתן לייצר חומרים מודפסים באופן המוני, עלות הדפסות גדולות בבית דפוס דיגיטלי היא משתלמת יותר מבחינת מחיר לכל הדפסה.
  • נוחות השימוש: היות שהיום לא נדרש לבצע גלופה וניתן להדפיס ספרים ישירות מתוכנת המחשב, השימוש במכונות דפוס דיגיטלי הוא נוח, מהיר וקל לשינוי מיידי. בתי הדפוס הישנים היו גדולים ומסורבלים מאוד. כיום, מכונת ההדפסה תופסת רק שטח קטן משטחו של כל מכון דפוס דיגיטלי.
  • חומרי הגלם העיקריים להדפסה: דפוס דיגיטלי היום לרוב מודפס על נייר, בדים וקלפים. גם בימי עבר הודפסו ספרים ומאמרים על חומרים אלו. כיום ניתן להדפיס גם על חומרים שגרתיים פחות, כמו פלסטיק, לוחות PVC ועוד.
  • חיזוי העתיד: במכוני ההדפסה הדיגיטליים תוכלו לבקש כי ידפיסו לכם דוגמא של האופן בו תיראה ההדפסה שלכם בסיום התהליך. כך תדעו האם החזון שלכם קורם עור וגידים ומתבצע בדיוק כמו שתכננתם.
  • תוך כמה זמן אוכל לקבל את הזמנתי: קיימים מכוני הדפסה העובדים בקבועי זמן של כמה ימים. אלו יגידו לכם לאסוף את הזמנתכם במהלך השבוע העוקב לשבוע ההזמנה, לרוב משום עומס הלקוחות. בתשלום נוסף ניתן לבקש כי ההזמנה תודפס ביום ההזמנה. רוב מכוני ההדפסה נעתרים לדבר בשמחה, בהינתן יכולתם לסיים את העבודה בזמן.
  • תחום עבודה דינאמי: בתחום הדפוס הדיגיטלי השינויים מתרחשים במהירות. מדי יום צצים חידושים מעניינים המאפשרים לייעל דפוס דיגיטלי ולהעשיר אותו. מכוני הדפסה רבים מודעים לשינויים אלו ומשדרגים את אופן הייצור בתדירות גבוהה.

עברו לבית דפוס דיגיטלי עוד היום

אנו ממליצים על שימוש בבתי דפוס דיגיטליים. מדובר בתחום עבודה דינאמי מאוד, המשתנה כל הזמן בהתאם לצרכי השוק. עלות ההדפסה הדיגיטלית וקלותה מאפשרים לכל אדם לקחת חלק בתהליך.