הילולת רבי מאיר בעל הנס – מתי זה קורה?

מידע על קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה והילולת רבי מאיר בעל הנס

בטבריה, בסמוך לכינרת, שוכן לו אחד המקומות הקדושים בישראל והוא קבר רבי מאיר בעל הנס. אנו יודעים שבטבריה יש כמה מקומות קדושים וקברי צדיקים  שאנשים רבים עולים אליהם לשאת תפילת לקב"ה ולהיעזר ברוחם של הצדיקים מתוך אמונה שהתפילה תתקבל. כך גם קברו של רבי מאיר בעל הנס המושך אליה מבקרים רבים במהלך השנה ובכל יום במהלך השנה תוכלו לראות במקום אנשים המגיעים להדליק נר, להתפלל וליהנות מברכת המקום.

על רבי מאיר בעל הנס:

אחד מגדולי התנאים בהיסטוריה של העם היהודי ואחד מגדולי הדור בתקופת חייו היה רבי מאיר בעל הנס. חלק מאמירותיו נכנסו לגמרא ולתלמוד בשל חוכמתן ועומקן. רבי מאיר היה אחד מתלמידיו של רבי עקיבא ויש אומרים שהגדול והחשוב שבהם. הוא זרע מזרעו של נירון, אשר נשלח על ידי מלך רומי להחריב את ירושלים. נירון לא עשה זאת כיוון ששאל תינוק מה למד היום וקיבל תשובה "ונתתי את נקמתי באדום ביד עמי ישראל…" ומכאן הבין נירון כי מי שיחריב את ירושלים ייענש על ידי האלוקים. רבי מאיר התחתן עם ברוריה, בתו של רבי חנינא בן תרדיון. הייתה צדיקה וגדולה בתורה ואף לימודיה הוזכרו בגמרא.

על קברו של רבי מאיר בעל הנס:

את קברו את רבי מאיר בעל הנס ניתן היה לגלות בבירור מספרו של ההאר"י הקדוש והוא ממוקדם בצדה המערבי של הכנרת שבעיר טבריה. על קברו נבנה בניין המשמש כיום לאירוח והכנסת אורחים, מרכז תפילה וכן המשך המבנה משמש את ישיבת אור התורה הלומדים ומתחזקים את המקום. אל הקבר עולים אלפים רבים של אנשים מדי שנה, ישראלים וגם אנשים מחו"ל, ילדים, גברים וילדים. כל אחד יכול להגיע לשאת תפילה לקב"ה, לכבד את זכרו את התנא הקדוש רבי מאיר בעל הנס ולהדליק נר. המקום מארח גם קבוצות מבקרים וכן גם אירועים שונים הנערכים במקום.

הילולות לכבודו ומתי זה קורה?

הילולת רבי מאיר בעל הנס היא סוג של חוויה תרבותית גסטרונומית, מנהג נהוג ומקובל מאוד בהיסטוריה של העם היהודי ועד היום הזה. הילולות חוגגים בעיקר לזכרם של צדיקים גדולים בהיסטוריה של העם היהודי. קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה מארח מדי שנה את ההילולה לזכרו של רבי מאיר בתאריך י"ד באייר. אתם בהחלט מוזמנים להגיע באהבה גדולה לחגיגות ההילולה אליה מגיעים אנשים מכל חתכי האוכלוסייה, גם דתיים וגם חילוניים. תאריך זה נקבע בשל אמונתם של חכמי הדור כי זהו תאריך פטירתו של התנא הקדוש בעוד ישנם מאמינים אחרים כי זוהי יוזמתם של תושבי המקום לחגוג את הילולת רבי מאיר בסמיכות להילולת הרשב"י הקבור בטבריה גם כן שכן כך ניתן לנצל את הקהל המגיע להילולת הרשב"י והגעתו על הדרך גם להילולת רבי מאיר.