הכל על מכשירי שמיעה לשנת 2016

האם אתם מעוניינים לקנות מכשירי שמיעה חדשים? אם כך, חשוב מאד שתבינו מהם החידושים שיש במכשירים לשנת 2016. דרך ארוכה עשו מכשירי השמיעה השונים בעשור האחרון. המכשירים הדיגיטליים חדרו לגמרי לתוך השוק, והפכו להיות כבר מכשירים שהבחירה בהם היא טבעית לגמרי – וגם המחירים שלהם הפכו להיות נוחים יותר. השנה האחרונה, הביאה עימה עם זאת, מספר חידושים שבהחלט אפשר וכדאי להתמקד בהם – שכן הם יכולים לתרום לאיכות השמיעה שלכם בפרט, ולאיכות החיים שלכם בכלל.בדיקת שמיעה

על אילו חידושים מדובר?

  • בחירה בין תוכניות – אחד מהחידושים המרכזיים במכשירי השמיעה האחרונים, הוא ביכולת לבחור בין מספר תוכניות שמיעה שונות. מדוע יש בכך צורך? כאשר אדם עונד מכשירי שמיעה, הוא יכול להיות בסיטואציות שונות לגמרי, שמסגלות מהאוזניים שלו הסתגלות שונה לגמרי. אין דומה מצב שבו אדם למשל יוצא לרחוב סואן – לבין מצב שבו אדם יושב בסלון עם אדם אחד, או מצד שבו הוא רוצה לצפות בטלוויזיה, או כאשר האדם נמצא בסיור. בכל אחד מהמצבים הללו, מדובר על הסתגלות שונה לגמרי של האוזן, ולכן יש כיום אפשרויות לתכנת כמה מצבים שונים ולבחור ביניהם – למשל מצב שבו יהיה יותר סינון לרעשי רקע, מצב שבו צריך להתמקד דווקא בשמיעה של גורם מרוחק, ועוד.
  • הבנת דיבור בתנאי רעש – באופן כללי, זו מגמה שלא התחילה בשנה האחרונה כלל וכלל, אלא זו מגמה שנמשכת כבר עשור שלם, ובשנה האחרונה הגיעה למגמת שיפור ניכרת מאד. הבעיה של דיבור לצד רעשי רקע היא בעיה מוכרת באופן כללי במכשירי השמיעה, שכן רעשי הרקע המוגברים עלולים להשתלט על עוצמת הקול של מי שמדבר אליכם. לעומת זאת, בדור החדש של מכשירי השמיעה לשנת 2016, בוצע שיפור ניכר בעשרות אחוזים – וכיום מדובר על מערכת סינון רעשים מהמתקדמות ביותר שנראו אי פעם.
  • חיבור להתקנים שונים – זו כנראה הבשורה הגדולה ביותר עבור מכשירי שמיעה לשנת 2016. כיום, אפשר לחבר את מכשירי השמיעה גם להתקנים חיצוניים שמשמיעים קול! כך למשל, אתם יכולים לבחור את מכשיר השמיעה שלכם לטלפון הסלולרי, ולדבר ישירות דרך מכשיר השמיעה שלכם מרחוק. ניתן כך גם לתקשר עם מכשירים נוספים כגון מכשיר הטלוויזיה, מכשירי רדיו, נגני מוזיקה, מחשבים, ועוד. כך הקול מועבר ישירות למכשיר השמיעה, ויש אפשרות לשליטה הרבה יותר טובה בעוצמתו.
  • עיצוב חדשים – גם העיצובים הם מגמה שיש לשים לב אליה. מכשירי השמיעה הפכו להיות קטנים וסמויים יותר מאי פעם, וכיום גם המכשירים החיצוניים כמעט ואינם נראים, ועם זאת מגיעים ליכולות מתקדמות מאד.

למה כדאי להתעדכן בנושא?

ההמלצה כיום היא בהחלט להישאר מעודכנים בדגמים השונים של מכשירי השמיעה. אם יש ברשותכם מכשיר שמיעה ישן יחסית, אולי כדאי לשדרג אותו – וליהנות משמיעה איכותית יותר מאי פעם.