ואקום פורמינג – כל הסיבות לשימושים מגוונים

שיטת ואקום פורמינג משמשת לייצור מגוון רחב של מוצרים. בתהליך הזה מחממים יריעת פלסטיק לטמפרטורה שבה ניתן לעצב ולעבד ממנה צורה מסוימת ספציפית. הצורה נקבעת מראש על ידי תבנית, ולאחר החיתוך היא הופכת למוצר שמיש. הנה לדוגמא המוצרים הבולטים שניתן להכין בשיטת ואקום פורמינג:ואקום פורמינג

  • אריזות בליסטר
  • אריזות צדפה
  • מגשיות למזון
  • אריזות לחקלאות
  • מוצרי אריזה לענף המזון והקוסמטיקה
  • מגשיות חד פעמיות לענף הרפואה
  • מגשיות ואריזות לרכיבים אלקטרוניים

השאלה היא למה להשתמש דווקא בשיטה הזו. כאן ניתן לציין מספר סיבות ששווה להכיר כדי לחסוך זמן וכסף:

א. כמויות גדולות – השיטה מומלצת לייצור בכמויות גדולות. כדאי להשתמש בה על מנת לרכז את כל תהליך הייצור תחת קורת גג אחת, מבלי לשאת בהוצאות מיותרות. השיטה מבטיחה ייצור מדויק של אריזות גם בכמויות של מאות ואלפי מוצרים.

ב. קירות דופן דקים – ברמה הטכנית, שיטת ואקום פורמינג מאפשרת ייצור אריזות בעלות קירות דופן דקים. המשמעות היא מראה אסתטי טוב יותר ושימוש מינימאלי במוצרי פלסטיק. יחד עם זאת, העובי הדק של קירות הדופן לא בא על חשבון עמידות. האריזות עמידות לאורך שנים והן מתאימות לחברות שרוצות להשתמש באריזות ידידותיות לסביבה.

ג. עלות נמוכה – סיבה נוספת לשימושים המגוונים באריזות ואקום פורמינג קשורה לנוסחה של עלות מול תועלת. בהשוואה לשיטות אחרות, זהו התהליך המשתלם ביותר מבחינה כלכלית. בהשקעה נמוכה יחסית ניתן לייצר אריזות בהתאמה אישית ולהשתמש בהם לסוגים שונים של מוצרים.

איך מייצרים את האריזות?

תהליך ייצור אריזות מחייב שימוש בחומרי גלם איכותיים. מומלץ להתייעץ עם נציגי חברות אריזות ולקבל הצעת מחיר מסודרת. לאחר כן רצוי להתרשם מקטלוג דוגמאות של אריזות, להתאים את גודל האריזה לסוג המוצר ולבדוק איזו תבנית תתאים עבורו. תהליך הייצור נמשך זמן קצר ואפשר לבצע שינויים מהירים.

לסיכום, יש הרבה סיבות לשימושים השונים באריזות ואקום פורמינג. הסיבות העיקריות קשורות למחירים נמוכים, אפשרות לייצר כמויות גדולות וקירות דופן דקים.