וילונות רומאים- עיצוב יוקרתי שנותן טון מודרני

ככל הנראה לא חשבתם שיש כל כך הרבה סוגי וילונות שונים, כי בבית שלכם יש את הווילון הכי פשוט שיש, וילון ההזזה. בלי לזלזל בווילונות האחרים, כאשר יש וילונות מאוד מעוצבים מדגמים מיוחדים בכל סגנון וסגנון, אי אפשר להשוות אותם לווילונות רומאים שנותנים עיצוב מיוחד שקשה להתחרות בו. זה הזמן להכיר את הווילון שייתן לכם עיצוב יוקרתי ומודרני שישנה את הסלון.

וילונות רומאים- עיצוב יוקרתי שנותן טון מודרני 

וילונות רומאיים

וילונות רומאיים

את הווילונות הרומאיים יש סיכוי טוב שראיתם פעם אחת לפחות אך לא ידעתם להבחין בהם ולהבין מה בכלל ההבדל ביניהם לבין ווילונות אחרים ומה הופך אותם לכל כך יפים. יש לווילונות רומאים מספר מאפיינים שמאפשרים להם להשרות את האווירה המיוחדת שמצד אחד יכולה להיחשב למעט עתיקה ומסתורית ומצד שני להכי מודרנית שיש. הווילונות עשויים משכבת בד אחת, אופקית ורחבה, כאשר בהורדה ובהעלאה שלה, כולה עולה ויורדת דבר שמאפשר ליהנות מווילון שמזכיר פרגוד שיורד בסיום ההצגה. כשהווילון עולה הוא מתקפל ולא נעלם כמו בווילונות גלילה.

מה היתרונות של וילונות רומאים?

  • הווילון הרומאי יפה גם כשהוא עולה. יש הרבה וילונות שיכולים להיות מעוצבים למדי אך כשהם פתוחים, או שהם מכוערים או שאנחנו לא רואים אותם. וילונות גלילה למשל פועלים במנגנון שמזכיר וילונות רומאיים אך יש להם תיבה בולטת שנמצאת בחלק העליון של מפתח החלון, דבר שבוודאי לא תרצו בסלון או בחדר השינה. וילון רומאי אמנם נראה גם כשהוא מורן למעלה אך העיצוב מדבר בעד עצמו והוא רק מוסיף למקום ולא גורע ממנו.
  • וילון רומאי מאפשר לכם להאיר את הבית בסטייל. במקום להזיז את הווילון הצידה או לגלול אותו בדרך המיושנת. הקפלים של הווילון יוצרים אווירה מרגיעה ומיוחדת. הקפלים המיוחדים שנוצרים בווילון כשהוא למעלה יכולה להות אטרקציה בפני עצמה בכל פתיחה וסגירה דבר שמשדרג את הבית שלכם ונותן לו ערך מוסף.
  • וילון רומאי משתלב היטב בכל עיצוב. הוא מגיע בשלל סגנונות ויכול להיות יוקרתי, עתיק, כפרי ואפילו צעיר. נוסף לעובדה שניתן לבחור דגמים שונים בצבעים שונים, ניתן גם לבחור וילון שיהיה עשוי ממגוון רחב של חומרים, מסוגים רבים של בדים, משפוטים ועד יוקרתיים, כהים ועד חצי שקופים, עבים או דקים, ניתן לבחור גם פלסטיק דק או חומרים סינטטיים, דבר שיכול לשדרג אותם גם מבחינת העמידות.

אלו סוגי וילונות רומאים קיימים?

וילון רומאי יכול להגיע בכל כך הרבה עיצובים ולכם צריך לבחון היטב מה העיצוב הקיים במקום שאתם מייעדים אותו. וילונות רומאים קלאסיים מתקפלים כאשר מעלים אותם בצורה כזו שמשאירה את הקפל בולט בצורה מכוונת, אך אם זה לא נראה לכם היטב בעין אפשר לבחור גם וילונות שבהם הקפלים פחות מורגשים. זה תלוי בסוג החומר, כאשר ככל שהוא דק יותר הקפל פחות נראה, כמו גם מנגנון הקיפול שיכול להיות שונה מווילון לווילון. בנוסף, ניתן לבחור ווילונות שמורכבים מכמה מרקמים, כאשר החלקים האופקיים שלו יכולים להשתנות ולהיות בדמות פסים, חלקם בהירים יותר.

כיצד להתאים נכון את הוילון ולהיכן הוא מתאים?

האם הווילון יהיה מבד יוקרתי או פשוט יותר? האם הקפלים של הווילון יהיו בזווית או שיהיו ישרים? האם הם הקפלים יהיו בולטים או שייעלמו עם ההרמה למעלה? יש הרבה שאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם לפני שתרכשו את הווילון המושלם ולכן מומלץ לבחור בשיקול דעת מעמיק ולא בלחץ ופזיזות. יש וילונות שמגיעים עד לרצפה ויש כאלו שמגיעים עד לסוף החלון, יש מגוון רחב של צבעים כך שההתאמה לסלון או לעסק יכולה להיות רחבה ומדויקת וכמובן שצריך לבחור האם רוצים מנגנון חשמלי או ידני.