חברות ביטוח רכב

בכדי לקבל ביטוח עבור הרכב, יש לפנות אל אחת מחברות הביטוח ולעבור תהליך מורכב אשר כולל מענה על שאלות ושליחת טופס "העדר תביעות" בשלוש השנים האחרונות. התהליך אינו מהנה במיוחד אך חשוב לעשות אותו משום שתוצאותיו ישפיעו על מחירו של הביטוח.

האפשרות לשלם עבור ביטוח בהתאם למצבו של הנהג והרכב, מסייעת לתחרות הבריאה בין חברות הביטוח והצרכן מרוויח, שכן מחירי הביטוח יורדים ורמת השירות עולה. נוסף על הביטוח ניתן להוסיף שירותים נוספים, כמו למשל – רכב חילופי במקרה של תאונה. בכדי לבטח את הרכב בצורה הטובה ביותר ובכדי לשלם מחיר טוב יש להשוות בין חברות הביטוח השונות ולקבל הצעות מחירים. ניתן לבצע את ההשוואה באמצעות קבלת המלצות, יצירת קשר טלפוני או באמצעות אתרי אינטרנט אשר מאפשרים ללקוחות לקבל הצעות מחירים עבור ביטוח רכב בחינם.

באמצעות אתרי אינטרנט אשר מרכזים את כל המידע, יהיה ניתן לקבל את מלא האינפורמציה בקלות ולחסוך זמן יקר.

האם אני חייב לעשות את כל הפוליסות באותה חברת ביטוח ?

ביטוח רכב כולל שלוש פוליסות: פוליסת ביטוח חובה, פוליסת ביטוח צד שלישי ופוליסת ביטוח מקיף. ביטוח החובה מפצה על פגיעות פיזיות של הנהג, הולכי הרגל או הנוסעים.

ביטוח צד שלישי מעניק פיצויים לאדם שרכושו נפגע (לא לבעל הביטוח) כאשר האשם בפגיעה הוא הנהג המבוטח, וביטוח מקיף מעניק פיצויים רק לנזקי הרכב המבוטח. הפוליסה היחידה שהנהג חייב לרכוש היא פוליסת ביטוח חובה ובמידה והוא מעוניין לרכוש פוליסות נוספות, הוא יכול לרכוש אותן מחברות אחרות. המבחר הנרחב והתחרות הקשה בין חברות ביטוח רכב, יאפשרו לכל אחד למצוא את הביטוח המשתלם ביותר עבורו.

לקבל את מלא המידע ורק אחר כך – להחליט

לא מעט פעמים משתמש עולם הביטוח בבדיקת הפוליגרף. (בדיקה אשר מגלה האם הנבדק דובר אמת או שקר). במידה וחברות הביטוח חושדות בתובע הן יכולות להציע לו לבצע בדיקה אך הוא יכול לסרב והסירוב לא ישפיע על מצבו לרעה. כמו כן, לא יהיה בהסכם הפוליגרף סעיף אשר קובע כי הבדיקה מהווה בדיקה מכרעת.

אף על פי כן, חשוב לבצע ביטוח רכב– שהרי מדובר על גופינו ונפשנו, ולכן יש לפעול בשיקול דעת – לבדוק מספר חברות ביטוח רכב ולבחור בחברה המתאימה ביותר. סוכני ביטוח מנוסים, מקצועיים ואמינים יראו את טובת הלקוח, יציעו לו הצעות שונות, יסייעו לו למצוא את הכיסוי הנרחב ביותר ויבקשו מחירים הוגנים.