כך תזהו יועץ בטיחות מקצוען

יועץ בטיחות: בחירה חשובה לעבודה מוצלחת

פרויקטים רבים, קטנים וגדולים, עסקים במגוון רחב של פעילויות וגם אירועים רבים, ביניהם אירועים שגרתיים וחד פעמיים, כולם יכולים להיות סכנות גדולות ביותר. תחום הבטיחות הוא תחום שקשה מאוד לצפות מראש ולמרות שיש יועצי בטיחות רבים שפועלים באופן יום יומי כדי לנסות למנוע כמה שיותר תקלות, הכל יכול לקרות החל מאסון טבע שדורש פינוי מיידי, שריפה במסעדה או באולם אירועים, קריסה של מבנה מסוים ועד מתקנים מסוכנים שפועלים במקום.


כך תזהו יועץ בטיחות מקצוען

 

  • כדי לצמצם כמה שיותר את התקלות שיכולות לצוץ במקום מסוים דרושים יועצי בטיחות מקצוענים ביותר ואחד הפרמטרים החשובים מאוד לבדוק אצל היועץ היא ההכשרה שלו. נכון שההכשרה אינה מלמדת האם היועץ מוכשר או לא וכמובן לא מלמדת שום דבר על הניסיון שלו אך היא יכולה ללמד אותנו שמי שעומד מולנו הוא בעל מקצוע מוכשר שעבר הכשרה מתאימה בתחום הבטיחות.
  • בנוסף לקיום ההכשרה של יועץ הבטיחות חשוב לבדוק את ההתמחות שלו. אם אנחנו רוצים יועץ בטיחות מקצועי בנושא מסוים עלינו לוודא שיש לו את ההתמחות הספציפית שרלוונטית כלפינו. יש יועצי בטיחות בתחום הבנייה, יש יועצי בטיחות בתחום החקלאות, בתחום המסעדות והמזון, בתחום הרפואה וכולה. יועץ בטיחות שמתמחה בתחום שרלוונטי כלפינו חייב להיבדק גם על ניסיונו באותו תחום.
  • יועץ  נגישות ו/ או בטיחות חייב להבין את הלקוחות שלמענם הוא עובד ולהסתכל על התמונה המלאה. כשיועץ הבטיחות מגיע למקום מסוים ומייעץ על אמצעי בטיחות מסוימים הוא חייב לשקול את כל הנתונים שעומדים מולו. היועץ חייב להתחשב באופן הפעילות בה החברה רוצה לעבוד, סוג הלקוחות, התקציב, סוג המתקנים וכמובן לכל הסכנות האפשריות החל מטרור, אסונות טבע וכולה.
  • יועצי בטיחות מקצוענים חייבים לארגן הדרכות ולוודא את ההבנה בפני הלקוח. להוציא דו"ח מסודר עם כל הליקויים וההמלצות זה לא מספיק. יש צורך לתעד את כל הדו"חות שהוא מוציא ולוודא את ההבנה עם כל העובדים ולא רק עם הבעלים והמנהלים. כל עובד, אפילו האחרון בשרשרת, חייב להבין את תנאי הבטיחות שרלוונטיים אליו בהתאם למתקן שהוא מפעיל, לעבודה שהוא מבצע או לשירות שהוא נותן.

שנים רבות של ניסיון עושות את ההבדל

מה שעושה את ההבדל בין בעלי מקצוע שונים זה בעיקר הניסיון. במהלך שנות עבודה רבות כל בעל מקצוע מבצע טעויות רבות ונדיר למצוא יועץ בטיחות שלא טעה בחלק מההחלטות שהוא קיבל, גם אם הטעות הייתה רק חוסר דיוק קל והיא לא גרמה לנזק לאדם או לרכוש. לכן בבחירה של בעל מקצוע מנוסה אתם יכולים להיות רגועים שאותו בעל מקצוע כבר ראה הכול והסיכוי שיבצע טעות קטנה מאוד, וכשמדובר על תחום הבטיחות פרמטר הניסיון חשוב בכמה וכמה מונים. בחירה של יועצי בטיחות מנוסים תהיה בחירה בטוחה יותר גם אם יקרה יותר משמעותית.