לאילו מדינות צריך להוציא ויזה?

מעוניינים לטוס לחו"ל? לפני שאתם ממהרים להזמין את כרטיס הטיסה, חשוב מאד שתבינו ותדעו לאילו מדינות אתם צריכים להזמין ויזה. כאשר יש להוציא ויזה, צריך להפריד בין כמה סוגים שונים של ויזות. כך למשל, מי שצריך להוציא ויזה לגרמניה, עושה זאת לא משום שהוא מבקר בגרמניה לשבועיים – אלא מאחר שהוא מעוניין להשתקע בה לאורך זמן, שכן ישראלי תייר מקבל באופן אוטומטי ויזה לגרמניה, אך אם ירצה להישאר – עליו לקבל היתר מיוחד. לעומת המקרה של ויזה לגרמניה, יש כמובן ארצות אחרות שלהן כן צריך להוציא ויזה, אפילו אם רוצחים לבקר במדינה ליום אחד בלבד. הנה כמה דוגמאות לכך.

כמה דוגמאות למדינות שדורשות ויזה

  • ארצות הברית – כנראה המדינה המפורסמת ביותר אשר דורשת מהישראלים אשרת שהיה גם לביקורים – ביחוד משום שהאמריקאים חוששים שישראלים ישהו באופן לא חוקי בתוך מדינתם, אך יש גם נושאים מדינתיים על הפרק. יש ניסיונות בשנים האחרונות לבטל את הצורך בוויזה לארה"ב, אך נכון להיום – אתם צריכים לפנות לשגרירות האמריקאית ולהוציא ויזה לפני הטיסה.
  • הודו – מדינה שקורצת לישראלים רבים שרוצים לבקר בה ולחוות את הנופים המיוחדים ואת תושביה הבלתי נשכחים. אמנם הודו לא נראית מדינה נחשקת כמו ארה"ב להשתקע בה – אך עדיין אם רוצים לבקר בה לטיול, אתם צריכים להוציא ויזה דרך השגרירות ההודית.
  • סין – עוד מדינת ענק שאם תרצו לטייל בה – עליכם להוציא ויזה מתאימה. את הריאיון עורכים כמובן בשגרירות הסינית. הסינים נוטים בשנים האחרונות לחלק את הוויזות שלהם לישראלים יותר בנדיבות, ויש הקלה בתהליך.

ומה עם יבשות שלמות?

אפשר לומר בהכללה גסה כי אם תרצו לטייל באירופה, אזי כמו במקרה של ויזה לגרמניה – לא תצטרכו להוציא ויזה אם רצונכם לבקר במדינות אירופה כולן, כמעט ללא יוצא מהכלל (למעט בלרוס, שממילא לא ממש קורצת). באפריקה לעומת זאת – תידרשו להוציא ויזה כמעט לכל מדינה שבה תרצו לבקר.

משרד עורכי דין ונוטריון ד"ר יובל חן מתמחה בהשקעות בגרמניה, בהוצאות דרכון גרמני ועוד