ליסינג לעסקים מה זה ?

הרכב בו אנו נוהגים נחשב לאחד מהמוצרים היותר שימושיים ולמעשה יש לא מעט אנשים שפשוט לא יכולים להסתדר בלעדיו. כולנו מכירים את היתרונות והמשמעות של ליסינג פרטי וליסינג מימוני: סוג של הלוואה אותה אנו לוקחים על הרכב בו אנו מעוניינים, בדרך כלל זה יהיה רכב יד שניה, כאשר אנו משלמים סכום חודשי קבוע ובסוף העסקה יש בפנינו שתי אפשרויות: למכור את הרכב בעצמנו או להחזיר את הרכב לסוכנות ולהשתדרג תוך לקיחת הלוואה חדשה.

 

ליסינג לעסקים

בשונה מליסינג פרטי, יש מה שנקרא ליסינג לעסקים או ליסינג תפעולי שמתאים לעסקים קטנים ובינוניים. העניין הוא, שהרבה פעמים הרכבים של העובדים שלנו משמשים אותם לא רק למטרותיהם הפרטיות, אלא גם לצורכי העבודה בין אם זה לפגישות עם לקוחות, פיזור סחורה ובין אם לצורך הגעה לעבודה בכל יום מחדש.

אז מה זה בעצם אומר?

ליסינג תפעולי הוא בעצם עסקה שבה הרכבים שהחברה, הארגון או העסק לוקחים לרשותם עדין רשומים על שם חברת הליסינג והיא זו שדואגת לכל מה שקשור לתהליכי התחזוקה של הרכב.

 

כלומר, בשונה מליסינג מימוני פרטי בו הרכב רשום על שם הנהג והוא זה שדואג לביטוחים, לטיפולים, להעביר את הרכב טסט וכדומה, כאן חברת הליסינג היא זו שממונה על הטיפול של הרכב. גם אם הנהג נתקע באמצע הדרך, חברת הליסינג דואגת לחילוץ, לגרירה, לתיקון ולכל מה שצריך מסביב.

 

בתום תקופת החוזה, יכול המעסיק לבחור אם להשיב את הרכב לחברת הליסינג ולהזדכות על התשלום, לבצע עסקת טרייד אין ולהשתדרג עם רכב חדש או לרכוש את הרכב בסכום שנותר ואז הרכב יעבור על השם שלו.

מאפיינים שצריך לשים אליהם לב בבחירת עסקת ליסינג לעסקים:

  1. מזומן – חשוב לשאול את עצמנו האם יש בקופת העסק מזומנים במטרה לרכוש רכבים שישרתו את הצרכים של העסק והאם אחרי ביצוע העסקה עדין יישאר סכום כסף שיסייע לביצוע הפעולות השונות בעסק. במידה ולא, ליסינג תפעולי הוא פתרון מצוין שכן חברות הליסינג מציעות ללקוחותיהן הלוואות בתנאים משתלמים במיוחד.
  2. האם יש אנשים זמינם לטיפול בצי הרכבים של העסק ? כלומר, כאשר יש כמות גדולה יחסית של רכבים, מדובר בעבודה של ממש ולכן הבחירה להיות חלק ממערך של ליסינג תפעולי פשוט פוטרת לנו את הבעיה הזו ומאפשרת לנו להסתמך על השירותים של חברת הליסינג.
  3. רכב יד שניה או רכב חדש – חשוב לבדוק האם לעסק יש את האפשרות להוציא כספים הקשורים לטיפולים הנדרשים ברכבים קצת יותר ישנים אן אולי העדיפות היא לרכב חדש.

 

לסיכום, אם אתם מוצאים את עצמכם מתעסקים ומוציאים כל כך הרבה אנרגיה על כל מה שקשור לתהליך האחזקה והתחזוקה של הרכבים בעסק שלכם, אולי שווה לכם לברר על עסקת ליסינג לעסקים שתסייע לכם לחסוך הרבה זמן, להוזיל בעלויות ולהשקיע את המשאבים שלכם בדברים אחרים.