מדוע כדאי להמיר קלטות וידאו

קלטות וידאו מכילות מידע ותוכן רב ערך רגשי

הזמן החולף לו והשנים העוברות הם מקור בלתי נדלה של עצב וגעגוע. הגעגוע הוא לעיתים לאדם אהוב שאבד, לבית שנעזב, ולעיתים גם לדברים קטנים ופשוטים לחלוטין כמו מאכל, ליל סדר או יומולדת. הגעגוע לפרטים ספציפיים כל כך הוא כה עז, מאחר והפרטים הללו מזכירים לנו תקופה בחיינו. לפני עידן הסמרטפונים המצוידים כל אחד במצלמת וידאו המאפשרת לנו לתעד כל חוויה וכל רגע בחיינו (ממש עד רמת האובססיה), היינו מתעדים את רגעי חיינו באמצעות צילום של קלטת וידאו. קלטות אלו היו בשימוש באירועים מיוחדים, ומאחר והן מכילות תיעוד נדיר של תקופה בחיינו, לעיתים הם יקרות מפז. כיום, השימוש בקלטות וידאו כמעט ונעלם בארץ, והחליפו אותן מכשירי DVD או אפשרויות להקרנה באמצעות מחשב.

מהם הסיבות הנפוצות להמרת קלטות וידאו

המרת קלטות וידאו הינה חובה ממספר סיבות:

  • צפייה: מאחר ולרובנו אין בבית מכשיר ווידאו תקין, וכיום אנו צופים בתוכן דרך מסך המחשב או בעזרת מכשיר DVD, המרת קלטות וידאו לפורמט דיגיטלי מאפשרת לנו ליהנות מהן בקלות.
  • עריכה: המרת קלטות וידאו לפורמט הניתן להצגה במחשב מאפשרת לנו עריכה של התוכן. העריכה הקלה נותנת לנו אופציה לאחד קטעי וידאו שונים, ולהציגם באירועים משפחתיים משמחים.
  • שימור: הפורמט האנלוגי של קלטת הווידאו הוותיקה חשוף בצורה ישירה לפגעי הסביבה, ונשחק עם חלוף השנים. לאט לאט איכות הסרט תרד, יופי הפרעות בשידור, עד שלבסוף התיעוד החשוב כל כך יעלם לחלוטין. המרת קלטות וידאו מאפשרת שימור של הסרט לדורות, שכפול ללא הגבלה, ולמעשה מבטיחה את שלמותו.

המרת קלטות וידאו היא פרויקט אשר עשוי להיות מעט מאתגר, אך יאפשר למשפחה שלכם, ובעיקר לחבריה הצעירים, לחלוק בקלות זיכרונות וגעגועים מן העבר.

על מנת  לבצע המרת קלטות וידאו בצורה איכותית, חשוב לפנות לחברה מומחית

ישנם אופציות רבות להמרת קלטות וידאו, חלקן מחייבות ידע טכני. במידה וברצונכם למקסם את איכות הסרט הנשמר, ניתן ומומלץ להיעזר בשירותי חברה המתמחה בנושא ולה כל הציוד הנדרש.