מהי התחזוקה של מטף?     

 

מטפי כיבוי האש שומרים עלינו בעת צרה והם תמיד יהיו שם כבר בלהבה הראשונה שנדלקת כדי שהיא לא תצמח לאחת גדולה יותר. מטף כיבוי אש יכול להיות הדבר הכי חשוב בעסק, בכלי רכב, במטוס, בספינה או בבית אך כדי שהוא יהיה שם ברגעי האמת ולא יסכן אתכם, צריך לדעת כיצד לאחסן אותו נכון.

מטף כיבוי אש: תעודת זהות

ככל הנראה פגשתם לא מעט מטפים כיבוי אש במהלך חייכם אך יש סיכוי שעדיין לא הבנתם אלו

מטפים

מטפים

סוגים יש וכמה וריאציות באמת יש להם. מטף כיבוי אש תמיד יגיע בצבע אדום, כדי שלכולם יהיה קל להבין שמדובר באמצעי כיבוי אש, ויש בו לחץ גבוה מאוד שזו אחת הסיבות לתחזוקה שהוא דורש. יש מטפי אבקה ויש מטפי גז הלון, כל אחד מהם משומש לתנאים אחרים ויכול להיות יותר יעיל בחלק מהשריפות, הרי חלק מהשריפות נגרמות בגלל נוזלים דליקים, חלק בתנאי חוץ, חלק בתוך מבנה וכולה.

מטפים בכל מיני גדלים

עוד דבר שצריך לזכור לגבי המטפים, דבר שגם משפיע על התחזוקה שהם צריכים זה הגודל שלהם. ככל שהמטף יותר קטן אנו יכולים פחות לשים לב אליו, בעיקר אלו שנמצאים בבית או ברכב. לצד מטפים אלו, קיימים מטפים גדולים מאוד שיכולים להיות אמנם יותר חזקים אך גם יותר מסוכנים בעת פיצוץ, במידה וזה יקרה. כדי למנוע מצבים כאלו צריך להקשיב היטב מהן הוראות התחזוקה לכל מטף וגם להתאים את גודל המטף למה שאתם באמת צריכים, דבר שגם יחסוך לכם עלויות.

מהי התחזוקה של מטף כיבוי אש?

  • תחזוקת המטף הכרחית בגל לכמה סיבות. ראשית, כך המטף לא יסכן אתכם. אנשים רבים מפחדים מהטף, דבר שנתפש כאירוני הרי הוא אמור להגן עלינו. בעיקר בסביבת ילדים, קל מאוד לחשוש שהוא עלול להתפוצץ אך למעשה יותר סביר שהוא פשוט ייפול ויגרום נזק פיזי. אם יבוצעו כל ההוראות אין בכל לסיבה לחשש כי הוא בטוח לחלוטין.
  • מיקום המטף הוא הקריטריון הראשון שצריך לשים לב אליו, ואם תעמדו בו, רוב הבעיות ייפתרו. המטף צריך להיות במקום בולט וידוע לכולם ולא להשתנות בכל שני וחמישי. כדי להציב אותו במקום שלא יפתיע אנשים אחרים בעיקר בתנאי חושך, כיוון שכמו שכבר אמרנו, הנזקים הכי רציניים שהוא יכול לגרום יקרו מנפילה שלו, בעיקר על הרגליים. כמו כן, גם היתקלות בו לא נעימה, הרי עדיין מדובר בגוש מתכת חזק.
  • בתוך המטף יש חומרים רעילים דבר שאולי לא ידעתם. זה אומר שאי אפשר להשאיר אותו ליד ילדים וגם לא ליד כל אדם שיכול לשחק איתו סתם כי זה נראה לו מצחיק. לא פותחים מטף כיבוי אש בצחוק וגם לא מנסים אותו רק כדי לראות איך זה עובד, דבר שלא רק יבזבז אותו סתם, עלול להיות רעיל למערכת הנשימה בעיקר אם מתיזים כמות גבוהה. מן הסתם שכיוון המטף לכיוון פנים של מישהו עלולה להיות מסוכנת כמו גם משחק איתו שעלול לשחרר את הנצרה ולגרום לנזק גם לאדם וגם לפעולתו בעת חירום.

יכול להיות שהמטף ריק?

אם אתם בטוחים שנוכחותו של מטף כיבוי אש לבדה היא זו שתספק לכם הגנה בעת שריפה, אתם טועים טעות שיכולה להיות מרה. המטף צריך להיבדק כל שנה כדי לוודא שהוא תקין, כדי שיום יבוא וחלילה השריפה תתפוס אתכם ללא הגנה. צריך לבדוק את הלחץ במטף כדי לוודא שהוא לא השתחרר, וכמובן להציב אותו רק במקומות בהם הטמפרטורה שלו תקינה ביחס לנדרש.