מהי כספת cyber ark ומה מיוחד בה?

לעתים אנו רגילים לחשוב על כספת בתור משהו פיזי שמגן על תכולה יקרה – מוצר גדול ממתכת או פלדה, אשר קשה מאד לפרוץ אליו באופן פיזי או לגנוב אותו, וכך אנו מגנים על פריטים רגישים. עם זאת כדאי לזכור שחלק גדול מהדברים היקרים ביותר שיש לנו היום הם בכלל לא ממשיים – אלא וירטואליים. כל מיני קבצים עם מידע חסוי ששמור על המחשב, טיוטות להצעות מיוחדות שאסור שידלפו, מידע עסקי או בטחוני סודי, וכיו"ב. לכן, יש לא מעט ארגונים שמשתמשים כיום בכספת מיוחדת שנקראת כספת cyber ark. זוהי בעצם כספת וריטואלית, וזו תוכנה מיוחדת שמותקנת על המחשב – שמאפשרת להגן ולהצפין מידע חסוי!

איך מקבלים הגנה מיוחדת?

  • שימוש בפרוטוקולים מתקדמים – לכאורה בכל מחשב יש אפשרות להגן על קבצים או תיקיות עם שם סיסמה. זה בעיקר יעיל להגנה מפני אנשים רגילים שיושבים על המחשב, שאין להם ידע מיוחד במחשבים. אבל תוכנת כספת cyber ark היא משהו אחר לגמרי. ההגנות הרגילות של המחשב ניתנות לפריצה פשוטה במיוחד עבור האקרים מיומנים שאולי ירצו לגנוב את המידע. אבל בתכונה שלפנינו, מדובר על פרוטוקולים מאובטחים במיוחד להגנה, מסובכים הרבה יותר לפריצה, וכך אתם מקבלים הגנה רבה יותר טובה.
  • גישה ל"חדר כספות" – ההיגיון של כספת cyber ark הוא שבעצם מערך המידע בתוך ארגון שלכם צריך להתנהל בתוך "חדר כספות" וירטואלי לכל דבר ועניין. זה אומר שכשאתם נכנסים לחדר הכספות, יש הרי כספות מסוגים שונים, ואין לכל אחד בארגון גישה לכל הכספות. לכן גם אפשר לתת לעובדים השונים גישה ל"כספת" שלהם על המחשב ולקשר בין עומדים לפי רמות ההרשאה. כך אפשר לבצע מידור הרבה יותר מוצלח בתוך מקום העבודה, ולדאוג שכל עובד ייחשף אך ורק לקבצים ולתכנים שרלוונטיים לעבודה שלו.

אפשרויות של הפצה

עוד יתרון חשוב של כספת cyber ark זה שהיא כן מאפשרת לכם גם להפיץ את המידע עם שותפים עסקיים, אך בצורה זהירה. אם גם לשותפים יש את הכספת הזו שמותקנת אצלם, אפשר לתת להם הרשאות מרחוק, ואז הם מקבלים גישה לקבצים ויכולים לתת לכם גישה לקבצים שלהם. זהו בעצם פרוטוקול תקשורת מאובטח, שנותן לכם מענה מצוין!