מהי שאיבת חול?

חשוב שתדעו מהי שאיבת חול

שאיבת חול כשמה כן היא, שאיבה של חול. שאיבת חול מתבצעת לרוב באתרי בניה בהם מצטברות כמויות גדולות של חול עקב חפירת יסודות וכדומה, בעבודות תשתית ועוד. שאיבת החול מבוצעת על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום על ידי משאיות וציוד שאיבה ייעודי בעל יכולת קיבול מקסימלית (כמקסימום קיבולת המשאית) בכדי לשאוב כמה שיותר חול במינימום זמן ומאמץ.

 

מתי ואיך מתבצעת שאיבת חול?

אם אינכם בטוחים אם אתם זקוקים לשירותי שאיבת חול וכיצד התהליך מתבצע הנה כמה נקודות שיעזרו לכן להבין את התהליך יותר טוב:

  • אתרי בניה ועבודות תשתית – באתרי בניה רבים בהם מתבצעות עבודות חפירה, כמו חפירת יסודות למשל, מצטברות כמויות רבות של חול המפריעות להתנהלות התקינה של אתר הבניה. בנוסף, במהלך ביצוע עבודות תשתית כמו סלילת כבישים חדשים, בניית מנהרות וגשרים וכדומה יכולות להיצבר כמויות גדולות של חול שיפריעו גם הם להמשך העבודות. במצבים כאלו, נדרשים שירותי שאיבת חול אשר ישאבו את החול מאתר הבניה ויאפשרו המשך בניה אופטימלית ללא הפרעות.
  • מרתפים ומבנים סגורים – באתרי בניה רבים גם לאחר סיום החפירות יצטברו ערימות של חול בתוך המבנה עצמו אשר יקשו על המשך העבודות במבנה. גם במקרים אלו יידרשו שירותי שאיבת חול, הפעם באמצעות משאבות המתאימות לשאיבה מתוך מבנה. מאחר וכמויות החול המצטברות בתהליך הבניה הינן גדולות מהרגיל ניקוי וטאטוא חול ידניים לא ישיגו תוצאות טובות ורק שאיבת חול תביא תוצאות מספיק טובות.
  • כיצד מתבצעת שאיבת חול? – שאיבת חול מבוצעת על ידי אנשי מקצוע המומחים בתחום בעזרת משאבות חול ומשאיות איסוף חול ייעודיות. משאבות החול הינן משאבות מיוחדות המכילות מדחס נייד חזק במיוחד אשר מקנה להן יכולת לשאוב חול כמעט מכל משטח, כולל משטחים בעלי גישה בעייתית כמו מרתפים או קומות גבוהות של בניינים. החול שנשאב עובר למיכל אחסון גדול מאוד בעל יכולת מקסימלית לקיבול חול. קיבולת המיכל קשורה באופן ישיר לקיבולת המשאית שנושאת אותו. בעת הפעלת המשאבה כל החול שנשאב עובר ישירות אל מיכל האחסון ובזכות זאת תהליך השאיבה הינו תהליך מהיר ויעיל. ככל שקיבולת המיכל תהיה גדולה יותר וככל שהמדחס של המשאבה יהיה חזק יותר כך תהליך השאיבה יהיה מהיר ויעיל יותר.

 

תהליך הבניה הינו תהליך ארוך ומורכב וכשנכנסים לתחום חשוב להכיר את כל

שאיבת חול מקצועי

שאיבת חול מקצועי

שלביו

שאיבת חול הינה חלק בלתי נפרד מתהליך הבניה של כל בית וכל בניין. לא ניתן להמשיך בבניה לאחר חפירת היסודות מבלי לפנות את כמויות החול הרבות מאתר הבניה. כמו כן, לא ניתן להמשיך בבניה לפני שאיבת החול מתוך הבניין. לכן, לפני שמתחילים לבנות בפעם הראשונה חשוב להכיר את שירותי שאיבת החול כדי שתהליך הבניה יעבור באופן חלק ונקי.