מה תפקידו של הנוטריון?

ראשית, נבין בדיוק מי יכול לשמש כנוטריון והיכן נמצא נוטריונים

נוטריון, במידה ואתם לא יודעים בדיוק במה מדובר, הוא איש מקצוע בתחום המשפטי, שמשמש בתפקידו כעורך דין לפחות כ-10 שנים לפני הסמכתו כנוטריון, והוא נקי וחף לחלוטין מכל הרשעה כעורך דין וכאזרח. על הנוטריון להיות חבר לשכת עורכי הדין ולעבור הסמכה מיוחדת ואישור מטעם משרד המשפטים בכדי לעבוד בתחום זה. כעת, נתמקד יותר בתפקידיו של הנוטריון, ונבין בדיוק מהן הסיטואציות השונות בהן תזדקקו לשירותים המשפטיים אותם ניתן על פי חוק לקבל אך ורק במסגרת אישור של נוטריון בראשון לציון  או בכל אזור אחר של מגוריכם.

נוטריון בראשון לציון

נוטריון 

מהם תפקידיו של הנוטריון? מהם האישורים והמסמכים עבורם אנו זקוקים לנוטריון?

  • אימות חתימה – בכדי לאמת את החתימה של אדם כזה או אחר על מסמך משפטי מחייב, יש לקבל אימות של הנוטריון. אימות החתימה הוא רלוונטי הן עבור המסמך המקורי והן עבור כל העתק שתבצעו לו, כאשר גם חתימה על ההעתקים דורשת אישור מטעמו של נוטריון בראשון לציון.
  • אישורי מסמכים – ישנם מסמכים בעלי חשיבות אישית ומשפטית גבוהה במיוחד, שעבור אישור רשמי שלהם יש צורך באישור נוטריוני. מסמכים אלה יכולים להיות אישורים של הסכמי ממון, אישורי צוואות או אימות של תצהירים משפטיים. בכל מקרה, הנוטריון צריך לעבור על המסמכים ולבדוק שהם אכן עומדים בתקנות המחייבות, ורק לאחר מכן לאמת אותם.
  • פעולות נוספות – הנוטריון מוסמך לבצע עוד תפקידים שונים ומגוונים. דוגמה טובה לכך היא אישור חיים – אישור שאדם כזה או אחר נמצא בין החיים והדבר הוכח לנוטריון החותם על המסמך. ייפוי כוח נוטריוני הוא גם מסמך נחוץ שבסמכותו של נוטריון בלבד להוציא, והוא נחוץ לצורך לקיחת משכנתא, לדוגמה.

שירותי נוטריון צריכים להיות שירותים זמינים ונוחים עבורכם

אחד הדברים החשובים ביותר באשר לשירותי נוטריון הוא הזמינות שלהם – נוטריון צריך להיות קרוב למקום מגוריכם והגישה אליו צריכה להיות נוחה במשרד שלו. כך, כתושבי ראשון לציון, עליכם לחפש שירות מקצועי ואמין של נוטריון בראשון לציון, ולבצע כל חתימה, אישור או אימות בתעריף הוגן במשרדו של הנוטריון.