מי מה וכמה – הכל על יועץ בטיחות

בטיחות בעבודה היא תחום שחשוב מאוד להקפיד עליו, כפי שאנחנו לומדים בדרך הקשה

תחום הבטיחות בעבודה עולה על המוקד של תשומת הלב הציבורית מדי כמה חודשים (במקרה הטוב), כאשר אנחנו שומעים על תאונת עבודה כזו או אחרת שגבתה שוב חיי אדם. זהו מצב עגום, שנדמה כאילו אין לנו מה לעשות נגדו – אך המציאות לא יכולה להיות רחוקה יותר מכך. יש לנו הרבה מה לעשות בכדי למנוע תאונות בעבודה, והכל מתחיל ונגמר בנורמות שאנחנו מקנים בעסק שלנו ובנקודות התורפה הבטיחותיות בהן אנחנו מטפלים בזמן ומונעים את המחיר הכבד שהעובדים ומשפחותיהם צריכים לשלם בעקבות בעיות בטיחות. עם זאת, למרות שאף אחד מאתנו לא מזלזל בחשיבותה של בטיחות בעבודה לאורך זמן,יועץ בטיחות

לא תמיד יש לנו את הכלים ואת המקצועיות לתכנן ולשמר את סביבת העבודה הבטיחותית ביותר שמגיעה לעסק שלנו, ולכן ישנם אנשי מקצוע איכותיים בתחום הבטיחות שיודעים לתת לנו מענה מקצועי בתחום זה. אנחנו מדברים על איש המקצוע שנקרא יועץ בטיחות או יועץ נגישות במקרים אחרים וכעת נבין בדיוק מיהו איש המקצוע הזה, מה תפקידו עבור העסק שלנו וכיצד נדע שאנחנו פונים לאיש מקצוע רלוונטי עבורנו.

מיהו בדיוק יועץ הבטיחות, מה התפקיד שלו בעסק שלכם, וכיצד תבטיחו לעצמכם שירות איכותי בתחום?

  • מיהו יועץ הבטיחות? יועץ בטיחות הוא איש מקצוע בעל הכשרה רלוונטית ובעל הסכמה לעבוד ולייעץ בתחום הבטיחות עבור עסקים בתחומים שונים ומגוונים. החל מעסקים בתחום ההנדסה והבינוי ועד עסקים מסחריים ומרכזי בילוי וקניות, כל עסק חייב להכיר את הסיכונים השונים שקשורים בעבודתו, בהקמתו ובשגרה השוטפת בו, ואת הסיכונים הללו ניתן לאפיין אך ורק עם איש מקצוע רלוונטי, שהוא כאמור יועץ הבטיחות. כעת, נבין בדיוק מהם התפקידים השונים של יועץ זה ובמה הוא מסייע לנו יותר מכל.
  • מה התפקידים של יועץ הבטיחות? יועץ בטיחות הוא קודם כל דמות תכנונית, כלומר דמות שיודעת לתת לנו מענה איכותי בתכנון נכון של העסק בצורה בטיחותית. בנוסף מדובר גם בדמות בודקת שיודעת לאפיין ולזהות סיכונים במצבים קיימים ולתת לנו את הכלים לטפל בהם. יועץ הבטיחות יודע גם לייצג אותנו מול הרשויות הרלוונטיות השונות בתחום זה, ולייעץ לנו בנושאים כמו חומרים מסוכנים, לבנות עבורנו תיקי שטח, לנהל ולהעריך סיכונים.

פנייה לאנשי מקצוע מובילים בתחום הבטיחות מבטיחה לכם סביבת עבודה איכותית עם נורמות נכונות

השאלה האחרונה עליה אנחנו צריכים לענות היא כיצד נבטיח לעצמנו יועץ בטיחות ברמה הגבוהה ביותר, לטובת הבטיחות של כלל העובדים, הלקוחות או כל גורם אחר בעסק שלנו. ובכן, התשובה לשאלה הזאת טמונה בשירותים מקצועיים של ייעוץ בטיחותי ושל ממוני בטיחות עבור עסקים שונים, כאשר שירות איכותי בתחום זה נותן לנו מענה שלא ניתן להעריך את החשיבות שלו בכסף בלבד – מדובר במקצועיות ששווה חיי אדם.