כבר הצטיידתם בדפיברילטור בעסק שלכם?

מכשירי החייאה נועדו בכדי למנוע מצבים בהם אנשים נפטרים בעקבות המתנה למתן טיפול רפואי. לא פעם, לאמבולנס לוקח זמן מה להגיע ולסייע, כך שניתן להשתמש במכשיר דפיברילטור בכדי לנסות ולהציל את חייו של אדם שאיבד הכרה ונראה כלוקה בליבו.

החל משנת 2014, חובה להחזיק מכשיר דפיברילטור בכל מקום ציבורי או מקום אחר המאכלס כמויות גדולות של אנשים במהלך היום והלילה. בתי חולים, בתי ספר וגני ילדים, הם רק חלק מרשימת המקומות המחויבים עח ידי החוק להחזיק מכשיר דפיברילטור להצלת חיים. במידה ואתם מנהלים או מחזיקים ברשותכם מבנים ציבוריים ו\או מבנים הומי אדם, אתם חייבים להחזיק מכשיר דפיברילטור במיקום מרכזי ונגיש, ובצמוד למכשיר תמיד חייבות להיות מצורפות הוראות שימוש.

חלק ממכשירי הדפיברילטורים גם מגיעים עם הוראות קוליות, ומכשירי דפיברילטור אחרים מגיעים גם עם הוראות קוליות בעברית. בכל מקרה בו אדם חווה דום לב, תמיד חובה ראשית להזמין אמבולנס או לוודא שהאדם יקבל מענה וטיפול רפואי מתאים, ומכשיר הדפיברילטור למעשה לא נועד בכדי להוות איזושהי חלופה לטיפול רפואי. השתמשתם במכשיר בכדי לבצע שוקים חשמליים באדם במקום ציבורי? הקפידו תמיד להזמין שירותי רפואה למקום, כמובן.

איפה חובה להחזיק מכשיר דפיברילטור?

בעקבות מקרים רבים בהם אנשים נפטרו לאחר שלא קיבלו טיפול רפואי מהיר ומדויק, החוק כיום מחייב את ההימצאות של דפיברילטור בכל מקום ציבורי ו\או פרטי המונה למעלה מ-500 אנשים במהלך היממה. בין אם מקום העסק או המבנה הציבורי פועלים בשעות היום או הלילה, חובה להחזיק דפיברילטור במקום מאוד נגיש ומרכזי.

מכשירי דפיברילטורים חייבים להימצא באוניות מאוד גדולות אשר מכילות יותר מ-100 אנשים, בשדות תעופה, משרדי הממשלה ובכל מיני רשויות שונות. בתחנות מרכזיות גם ניתן למצוא דפיברילטור, בתחנות רכבת, באצטדיונים גדולים, בבתי אבות ועוד. על פי החוק, בכל המקומות האלו חובה להציב דפיברילטור להצלת חיים אדם. מכשירי החייאה לא נועדו בכדי להחליף מתן טיפול רפואי. מכשיר החייאה נועד בכדי לאפשר לאדם להגיע לבית חולים באופן מסודר ולקבל שם את המענה ההולם. במקרים רבים, מחסור בדפיברילטור יוביל לכך שהאדם פשוט לא יזכה להגיע לבית חולים או לעלות על אמבולנס.

שימוש במכשירי החייאה

במקרים בהם אתם משתמשים במכשירי דפיברילטור המספקים הוראות קוליות (יש גם בעברית), תוכלו להדליק את המכשיר ולהמתין בכדי שהמכשיר ייתן את הוראותיו, תוך כדי שאתם מדביקים על חזהו של האדם את המדבקות המגיעות וכלולות במכשיר הדפיברילטור.

כמובן וקיימות הוראות המצורפות למכשיר, אך ההוראות הקוליות יסייעו לכם לזרז את התהליך הכמעט אוטומטי. בדרך כלל, יהיו סימנים המוטבעים על המדבקות, סימנים המכוונים אתכם באשר לכיוון בו המדבקות צריכות להיות מודבקות על חזהו של האיש או האישה החווים דום לב. שימו לב, יש תמיד לזכור להתרחק מהאדם בעת מתן שוקים חשמליים. בכל מקרה בו תישארו לאחוז באדן המוטל או לגעת בו, אתם מסכנים את חייכם, מפני שהשוק החשמלי "יעבור" מגוף האדם המוטל, גם אל הגוף שלכם.