מרכז גמילה – איזה לימודים צריך ללמוד כדי להיות מטפל במרכז גמילה?

ניקוי שטיחיםהטיפול בהתמכרויות במרכז גמילה הוא חיוני מאוד עבור כל אדם המכור למשהו. הסיבה העיקרית לכך שחשוב לטפל בהתמכרות במכון גמילה היא הנתק המוחלט שיהיה למכור ממושא ההתמכרות ובכך יוכל להתחיל תהליך החלמה ושינוי דפוסי מחשבה, פעולה והתנהגות בהדרגה הנכונה ביותר עבורו. כמו כן במרכז גמילה המשמש כמתחם סגור, יקבל המטופל תמיכה וליווי נפשיים שיעזרו לו להתעלות מעל המשברים, המצוקות הנפשיות והתלות במושא ההתמכרות שלו. לבסוף, הדבר החשוב ביותר הוא הקניית כלים להתנהלות באופן עצמאי של המטופל כאשר הוא חוזר נקי ובריא אל החיים. רבים מהמטפלים במרכז גמילה רואים בכך שליחות ולצורך כך צריך אופי מיוחד ולימודים והכשרה מקצועית כדי להפוך למטפלים במרכז כזה.

האופי הנדרש ממטפל במרכז גמילה:

אופי מתאים הוא הפרמטר הראשון והבסיסי ביותר שכל מטפל צריך. על המטפל להיות סבלני, רגוע, מלא אמפתיה ואהבה לזולת. המטפל צריך לדעת לראות את הטוב באדם שהוא מטפל בו, להיות סובלני וקשוב ולהיות מקצועי לכל אורך התהליך. המטפל נדרש בבניית יחסי אמון עם המטופל וכן בבניית הליך טיפול מקצועי ומסודר על פי הידע והכלים שרכש בלימודי הטיפול בהתמכרויות.

האם מטפל צריך להיות בהכרח אדם שהיה מכור בעצמו ויצא מזה?

ישנם הרבה מאוד מטפלים שהם מכורים לשעבר בעצמם. כאשר הם סיימו את תהליך השיקום שלהם והחלו לחיות חיים נקיים ובריאים יותר וכן נכונים יותר עבורם, הם יכולים אף לעבוד אצל מרכז גמילה כדרך נהדרת להשתלבות בשוק העבודה ובמרקם החברתי-כלכלי במשק על אף העבר שלהם. כמו כן, מטפלים המדברים מניסיון אישי תמיד יהיו בעלי סיכוי גבוה יותר להצליח להגיע לליבם של המטופלים, להבין אותם ולעזור להם מניסיונם בדרך הטובה והנכונה ביותר. למרות זאת, לא בהכרח נדרש להיות מכור לשעבר על מנת להיות מטפל במרכז גמילה ואפילו מטפל טוב. זה לגמרי תלוי בהכשרה המקצועית ובאדם שאתם.

מה צריך ללמוד כדי להיות מטפל במרכז גמילה?

כמובן שלהכשרה מקצועית אין תחליף וכי במהלכה תלמדו כמה דברים גם מהתחום הפסיכולוגי, הפסיכיאטרי, גם מידע חשוב בנוגע להתמכרויות וסוגי התמכרויות ועוד. חשוב ללמוד את הבסיס של מהי התמכרות ומהם דפוסי ההתנהגות והמחשבה של אדם מכור. לאחר מכן למדו את סוגי ההתמכרויות השונות, מהם דפוסי התלות והפעילות של המכור ולמדו כלים מקצועיים שיאפשרו לכם לעזור לאותו מטופל לעבור בהצלחה את השיקום והניתוק מההתמכרות. למדו כיצד להשיג את התמיכה של המשפחה והקרובים אל אותו מטופל כדי לעזור להגדיל את סיכויי ההצלחה של הטיפול.

לימודי טיפולים בהתמכרויות במרכז גמילה רטורנו:

מרכז גמילה רטורנו הינו מרכז הגמילה מהמובילים בישראל להתמכרויות מסוגים שונים. הקורסים, הסדנאות וימי העיון המלומדים במקום הנם ארגז כלים נוסף עבור אנשי מקצוע, אנשי חינוך ומטפלים שונים המעוניינים להרחיב את מעגל השירותים שלהם והכלים לטיפול בלקוחותיהם. כמו כן ניתן לעבור הכשרה עם התמקדות ספציפית לעבודה במרכז גמילה.