פינוי בינוי בירושלים – לעשות את זה נכון

פינוי בינוי בירושלים הוא מונח כללי, שתחתיו חוסים עשרות ומאות פרויקטים ברחבי העיר ירושלים, ויחד עם זאת, ניתן לזהות הבדלים גדולים ומשמעותיים בין הפרויקטים השונים המתנהלים על ידי קבלנים שונים ובליווי חברות ביצוע שונות. העניין הוא, שבמסגרת התכנית עומדות מול דיירי הבניין שורה של אפשרויות המוגדרות בה, אבל לא בכל המקרים יודעים הדיירים לנצל את כלל האפשרויות. בבחינת מפת פינוי בינוי בישראל כולה, ניתן לזהות מקרים רבים של פרויקטים שהצליחו להוציא את המקסימום מהתכנית הלאומית, לצד פרויקטים אחרים שבהם התוצאות היו מאכזבות, ושלאחר סיומם גילו הדיירים שלו היו מתנהלים אחרת, היו יכולים להשיג יותר.

מהלך חד פעמי ובלתי הפיך – חשוב לעשות את הדברים הנכונים ומראש

אחד הדברים שחשוב להבין ביישום פינוי בינוי בירושלים הוא, שמדובר במהלך חד פעמי ובלתי הפיך. מה שלא נקבע מראש, לא מיושם תוך כדי. כאשר אתם יוצאים למשימה של יישום פינוי בינוי לבניין שלכם, אתם רוצים לוודא מראש שאתם ממצים את כל האפשרויות העומדות בפניכם, ושאתם מקבלים את המקסימום האפשרי תמורת זכויות הבנייה שניתנות ללא תמורה לקבלן המבצע תמורת עבודתו. דבר נוסף שחשוב להבין הוא, שמדובר בתהליך שיכול להימשך שנים, במהלכם נדרשים הדיירים לעזוב את ביתם ולהתגורר בדיור חלופי. כשנכנסים למהלך כל כך מקיף, ישנן בהחלט סיבות טובות להבטיח שהדברים נעשים בצורה הנכונה.

מקסימום תוצאות בליווי חברה מקצועית חיצונית

עבור רובם המכריע של הדיירים הנכנסים לתהליך של פינוי בינוי בירושלים, מדובר בהליכה בתוך העלטה. הפרטים הם רבים, הגורמים המעורבים הם רבים ומגוונים וסביב הכל ישנה מעטפת משפטית, הנדסית ומסחרית שחייבת להתנהל בצורה מיטבית על מנת להבטיח מקסימום תוצאות במינימום זמן. הפתרון הטוב ביותר עבור דיירים אלה הוא על פי רוב הפתרון שמציעות חברות מקצועיות לליווי פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי – חברות המכירות את פרטי התכנית הלאומית על בוריה, ואוחזות ביכולות הנדרשות לניהול פרויקט בנייה מא' ועד ת'.

הסיכונים הם רבים מדי מכדי לעשות זאת לבד

זה אמנם מאוד מפתה לעשות את הכל לבד, במיוחד שגם כך כל העניין לא אמור להיות על חשבון הדיירים, אלא שכמו במקרים ובתחומים רבים אחרים, הזול יכול להיות יקר. לפני שאתם נכנסים לתהליך שאין לכם באמת את הידע המקצועי לנהל אותו בעצמכם, נסו לבחון את האפשרות של ליווי מקצועי ותוכלו לשפוט בעצמכם.