האם משתלם לפתוח חברה להובלות דירה?

ענף ההובלות מצליח להישאר תחרותי למרות מספר גבוה של נותני שירות. הנתון הזה מעלה את השאלה האם מדובר על מקצוע משתלם, ועד כמה כדאי לפתוח חברה שמתמחה בשירותי הובלות דירה. מבולבלים? הנה מספר שיקולים שאפשר להתייחס אליהם

הובלת ציוד היא בין המקצועות העתיקים בעולם. מאז ומתמיד היו אנשי מקצוע שהתמחו בשינוע, פריקה והעמסת מטענים ויש חברות שמבצעות שירותים לוגיסטיים גם לארגונים גדולים, מוסדות ומדינות.

ענף ההובלות גם היום מצליח להישאר תחרותי ומבוקש, על אף תחרות אדירה ומספר גבוה מאוד של נותני שירות. השאלה היחידה היא האם מדובר בכלל על מקצוע משתלם ועד כמה כדאי לפתוח עסק כזה.

הובלות דירה

שיקולים שיעזרו לכם לקבל החלטה

כמו עם כל עסק אחר, גם בשירותי הובלות צריך להצביע על מספר שיקולי מפתח שצריכים להיות חלק בלתי נפרד מההחלטה לפתוח חברה:

א. אזורי מתן שירות – חברה להובלות דירה בתל אביב ובמרכז עובדת בהיקף שונה לגמרי בהשוואה לחברות בפריפריה. למרות שמצד אחד בגוש דן יש יותר ביקוש לשירותי הובלות כתוצר נלווה של הביקוש לדירות, התחרות היא גדולה ולעיתים בלתי אפשרית. לעומת זאת, בצפון ובדרום כמעט ואין תחרות, אבל גם אין הרבה ביקוש על בסיס יום יומי.

המסקנה היא שכדאי לבדוק את מאפייני אזור מתן השירות לפני שמחליטים האם לפתוח חברה להובלות דירה או משרדים.

ב. ניסיון קודם – סביר להניח שאדם שמעולם לא ביצע הובלה לא יצליח לנהל חברה. לא משנה כמה כסף הוא ישקיע ואיפה הוא יבחר לעבוד, הניסיון הקודם הוא חלק בלתי נפרד מתנאי הסף.

במידה ואתם רוצים לפתוח חברה כלשהי אבל אין לכם רקע בלוגיסטיקה והובלות, ותרו על התענוג ונסו למצוא תחום אחר. מנגד, אם עבדתם בתחום מאוד יכול להיות שדווקא תצליחו להציע לקהל הלקוחות שירות משתלם עם ערך מוסף.

ג. תקציב – אפשר להתחיל פעילות של הובלות דירה בצורה סולידית ובהיקפים קטנים ולגדול עם הביקוש. זו הדרך הנכונה ביותר לפתוח כל עסק ויש לה משמעות גדולה בענף ההובלות. הסיבה לכך קשורה לתקציב הגבוה הנדרש עבור רכישת הציוד ובעיקר כלי הרכב.

במילים אחרות, אתם לא יכולים להציע שירותי הובלות בלי משאית. במקרים מסוימים גם תצטרכו במות הרמה, מנוף ואביזרים שיסייעו לכם להתגבר על מכשולים. כל הדברים האלה דורשים השקעה מאסיבית של כסף וחשוב שתגדירו אותו מראש כדי למנוע הצטברות חובות מיותרים.

למה דווקא הובלות דירה?

במידה וכבר החלטתם לפתוח עסק בענף ההובלות, תנו עדיפות לשירות שמיועד ללקוחות פרטיים ובעלי דירות. זהו התחום היציב ביותר והביקוש עבורו נשאר קשיח. הובלות כאלה גם לא ידרשו מכם מאמץ מיוחד ותוכלו לבצע אותם עם צוות מינימאלי. במקרה הצורך תוכלו להמשיך ולהתפתח כדי להציע שירותים נוספים.