פתיחת סתימות ביוב בקלי קלות

פתיחת סתימות ביוב יכולה להישמע לכם כמו משימה מסובכת מאוד אך לעתים היא תהיה פשוטה מאוד. במה זה תלוי? בעיקר באזור בו נוצרה הבעיה ומה חומרת הבעיה. כדי לעשות סדר בנושא ולהבין כיצד אפשר לפתוח סתימות ביוב בקלי קלות, תמשיכו לקרוא ותגלו את כל השיטות וכל הגורמים לה.

ביובית בהוד השרון

במה תלויה מורכבות פתיחת הסתימות?

יש סתימות ביוב פשוטות יותר ויש סתימות ביוב קשות יותר, אמנם זה נשמע לנו כמו נתון בור לחלוטין אך העובדה הזו ממש לא ברורה. מה שהופך את הסתימה להיות מורכבת יותר היא מה שגרם לה מלכתחילה וכמות החומר. בואו ניקח לדוגמה נייר טואלט בשירותים. לכאורה אפשר להשליך נייר טואלט אל האסלה כי הצנרת הישראלית מספיק עבה כדי להכיל אותו ולהוריד אותו עד לצינורות הביוב הגדולים יותר. עם זאת כאשר תהיה סתימה, וזה יכול לקרות בגלל נייר טואלט, אתם צריכים מיד לפתוח אותה. במידה ויגיע אדם נוסף ולא יידע שיש סתימה והוא ינסה להוריד עוד נייר טואלט במים יש סיכוי שהסתימה רק תתעצם ויהיה קשה לפתוח אותה. כמו כן מיקום הסתימה משפיע על המורכבות שלה.

פתיחת סתימות עם חומרים ביתיים

אם מדובר בסתימה קלה יחסית היא יכולה להיפתח גם בלי עזרה מאיש מקצוע מנוסה. יש לא מעט אמצעים וחומרים ביתיים שיכולים לסייע לכם בפתיחת סתימות בקלי קלות בלי שאתם צריכים אפילו להפעיל מאמץ מיוחד. למשל, הפומפה היא אחד מהאמצעים הכי פשוטים לפתיחת סתימות וכל מה שצריך לבצע בעזרתה זה ללחוץ מעט על האזור באסלה, במידה והסתימה נמצאת בה, והסתימה כנראה תשתחרר. אם הפומפה לא עוזרת לכם אתם יכולים להיעזר בחומרים כימיים שאפשר לקנות בחנויות שונות כמו חנויות כלי בית או ברשתות השיווק, ואחרי טפטוף שלהם לכיור או לאסלה הסתימה תומס ותיפתח.

פתיחת סתימות עם צוותים מקצועיים

אם פתיחת סתימות באמצעי ביתיים לא עובדת אתם חייבים לקרוא לאנשי מקצוע. אתם יכולים לקרוא לצוות ביובית אם מדובר בסתימה רצינית אך לרוב אינסטלטור יוכל לעמוד לשירותכם כמעט בכל בעיה. איש מקצוע מתחום האינסטלציה אמנם יכול להיות יקר יותר אך הוא יספק לכם פתרון מהיר ובטוח, כך שלא רק הבעיה תיעלם, היא גם לא תחזור על עצמה לאחר מכן. פתיחת סתימות עם צוות מקצועי יכולה לעלות בין 300 ועד אלפי שקלים, תלוי בסוג הבעיה, גם תלוי במגזר. במגזר התעשייתי או העסקי הסבירות לסתימות מורכבות ובעייתיות יותר יהיה הרבה יותר גבוה.

ציוד צילום טכנולוגי מתקדם במיוחד

בעזרת ציוד צילום טכנולוגי ניתן להבין בקלות היכן נמצאת הסתימה. אולי אתם מכירים את הציוד הטכנולוגי המתקדם בעיקר מתחום איתור הנזילות, כמו למשל מצלמה תרמית או מצלמת סיב אופטי, אך כלים מתקדמים אלו יכולים להיות יעילים מאוד גם כדי לאתר סתימות. כמו שמצלמה תרמית יכולה לדעת היכן בדיוק יש נזילה כיוון שהיא מזהה היכן יוצאים המים, היא יכולה גם לראות היכן נעצרים המים והיכן יש בצינור חלל ריק. כך אפשר להבין היכן יש סתימה, כמה מהמים עוברים וכך ניתן לדעת עד כמה היא חמורה ונחסך זמן התעסקות רב, בעיקר אם יש צורך לחצוב בקיר ולהחליף את הצינור.

הזמינו ביובית בהוד השרון כאן >>

כיצד אפשר למנוע את הסתימות מראש?

פתיחת סתימות ביוב היא משימה שלעתים יכולה להיות פשוטה ולעתים מורכבת ביקרה, אל אדם חכם יידע להימנע מהן מראש ולא לטפל בהן במהרה. כדי למנוע אותן מראש צריך להקפיד להשליך רק פסולת מותרת אל פתחי הניקוז וכמובן לבצע בדיקות תקינות מידי שנה.