שנאים לתעשייה

שנאי הוא רכיב חשוב בכל מערכת חשמלית מסועפת

מערכת החשמל העוטפת אותו בשלל מכשירים אשר נועדו לעזור לנו ולעשות את חיינו נעימים יותר, מורכבת ממספר יחסית מצומצם של רכיבים מרכזיים ורבי חשיבות.  אחד מן הרכיבים הללו, אשר לעיתים קרובות אנו מפחיתים בחשיבותו, הינו השנאי. בכדי להבין את עבודתו של השנאי, חשוב תחילה להבין שמערכת חשמלית פועלת במעגלים. על מנת שמכשיר חשמלי יעבוד, יש צורך בפתח לכניסת החשמל (האלקטרונים) ופתח ליציאתם, ולכן בכל תקע חשמלי יש לנו שני פינים, אחד לכניסה ואחד ליציאה (במקרים בהם יש שלישי מדובר בהארכה).שנאים

כל מעגל חשמלי, עובד בעוצמה שונה, ובהספק כוח אחר. על מנת שנועל לתעל את הכוחות של זרם רב עוצמה מהרחוב למשל, לצרכי מכשיר ספציפי אשר דורש זרם מצומצם בהרבה, יש לנו צורך בשנאים. השנאים בעצם מעבירים את הזרם החשמלי בין מעגלים שונים, ומאפשרים את הפחתת עוצמת הזרם לצרכי המכשירים הספציפיים. כיום, מכשירי חשמל רבים מכילים בתוכם שנאי אשר נועדו לכוונן את עוצמת הזרם ולמנוע פגיעה בהם.

שנאים לתעשייה הינם נחוצים במיוחד ממספר סיבות

שנאים הינם חיוניים ביותר לתעשייה ולמפעלים ממספר סיבות:

  • מספר מכשירי החשמל: במפעלים נעשה שימוש במספר עצום של מכשירים שונים ומתקדמים. עלותו של כל מכשיר גבוהה, והם נבדלים לעיתים זה מזה בעוצמת החשמל הדרושה להפעלתם. לכן, על מנת לשמור על המכונות השונות לאורך זמן, יש צורך לכוונן את עוצמת הזרם בצורה מדויקת לכל אחת.
  • סכנות בטיחותיות: מאחר ובמכונות תעשיות נעשה לעיתים שימוש בזרם חשמלי רב עוצמה, בסביבת עבודה בה עובדים עשרות פועלים, לתקלות בזרימת החשמל עשויות להיות תוצאות הרות אסון.

חשוב מאוד לא להתפשר, ולרכוש את השנאים הנחוצים לנו מיצרן איכותי וותיק.

מאחר ומדובר במוצר מציל חיים פשוטו כמשמעו, וחיוני לשמירת המיכון המשמש אותנו, יש לרכוש שנאים רק מספק או יצרן אמין המתמחה בנושא. רכישה של שנאי לא איכותי בשל מכירו הזול לכאורה, עשויה בהחלט להוביל לעלויות מצטברות עצומות בהמשך הדרך.