תחזוקת מעליות מהירות

מהם סוגי המעליות הנפוצים בשימוש כיום

בארץ כיום, התקנת מעלית בבניין הינה מדד מוביל לרמת הביקוש לדירות בו ולערכו הכלכלי. סקרים שונים העלו כי מעלית חדשה מהווה אחד הפרמטרים המרכזיים אותם מחפשים רוכשי דירות במהלך חיפושיהן. על כך אין פלא, כי התקנת מעליות חדשות ושיפוץ הישנות הולך ותופס תאוצה בארץ. שני הסוגים הנפוצים כיום של מעליות כוללים מעלות הידראוליות וחשמליות. מעליות אלו נבדלות זו מזו במספר גורמים עיקריים, המעלות ההידראוליות פועלות בצורה שקטה יותר, תוך שימוש במנגנון תושבות מורכב, אך מסוגלות להגיע למהירויות של עד 0.6 מטר לשנייה. המעליות החשמליות לעומתן, עושות שימוש במנגנון רועש יותר, אך מסוגלות להגיע למהירויות גבוהות בהרבה, החל מ0.8 מטר לשנייה ועד כ2.5 מטר לשנייה. לכן, בבניינים קטנים יחסית לרוב נבחרת המעלית ההידראולית מאחר ואין צורך במהירות גבוהה, וברבי קומות לרוב נבחרת המעלית החשמלית בשל מהירותה הגבוהה, ורוחבו של הבניין אשר מטשטש את רעשי המערכת. מעליות

מה ייחודי בדרישות התחזוקה של מעליות מהירות

אחזקת מעליות חשמליות הינה דומה בהרבה היבטים לאחזקת מעלית רגילה, אך בשל מהירות גבוהה יותר דורשת תחזוקה תכופה יותר. בשל המהירות, רכיבים שונים של המנגנון נשחקים בקצב גבוהה בהרבה. דרישות אחזקת מעליות מהירות כוללים:

  • החלפת חלקים: אחזקת מעליות מהירות דורשת החלפה של חלקים שחוקים בחדשים, הן בשל שחיקה והן לאחר תקופת שימוש מסוימת. חשוב מאוד לא להחליף את החלקים בחלקים משומשים.
  • מתן מענה שותף לתקלות: בשל הגובה הרב של פיר המעלית, והסכנה הרבה הנשקפת בשל תקלה, חברת אחזקת מעליות לרוב מציעה שירות חילוץ ותיקון בכל שעות היממה.

חשוב מאוד לבחור בחברת אחזקת מעליות אשר מעניקה שירות אמין, מקיף ושלם

מאחר ומדובר בשירות מציל חיים, אשר לצד זאת גם אחראי לשימור על איכות חייהם של המשתמשים במבנה, חשוב מאוד להקפיד ולבחור רק בחברות אחזקת מעליות אמינות ובעלות ניסיון. מדובר במקצוע הדורש ידע רב, ומחייב את העוסקים במלאכה למשמעת עצמית ומקצועית גבוהה, על מנת שאכן יבצעו את הבדיקות התקופתיות בצורה יסודית, ללא החסרת שום פרט.