8 כללים למידוף מחסנים

פתרונות מידוף יכולים לסייע לארגון המחסן ולשמירה על סדר בין החפצים והמוצרים. במאמר הבא נביא 8 כללים למידוף נכון ונסביר כיצד מנצלים את היתרונות שלו על הצד הטוב ביותר

מחסנים הם חלק בלתי נפרד מהמחסן המודרני. רק באמצעות המדפים ניתן לשמור על סדר וארגון, למצוא את החפצים החשובים ולהפריד בין מוצרים ופריטים. המדפים משמשים את כל סוגי המחסנים והם נפוצים גם במפעלים ואולמות תצוגה. יחד עם זאת, לא כולם יודעים כיצד לבצע מידוף ולכן חשוב להכיר את כללי המפתח:

  1. הכירו את סוגי המדפים

בשלב הראשון עליכם להכיר את ההבדלים בין סוגי המדפים. זכרו שההבדלים הגדולים ביותר הם בין מדפים מודולאריים, מדפי מתכת ומדפי תצוגה. במידה והמחסן משמש לארכיון, תצטרכו מדפים שיכולים להכיל כמויות גדולות של קלסרים וציוד.

  1. החליטו באיזה מדפים להתמקד

אחרי שתכירו את סוגי המדפים יהיה לכם קל יותר להחליט במה להתמקד. כך גם תחסכו כסף ותמנעו בזבוז זמן על התקנה של מדפים לא מתאימים.

  1. השוו בין מדפים

השתמשו במפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן וכך תוכלו להשוות בין מידוף למחסן בצורה יעילה. הכירו את המאפיינים של כל מדף והתרשמו מקטלוג המוצרים באתרי האינטרנט.

  1. בדקו את מידות המחסן

אל תקנו מדפים לפני שאתם בודקים את מידות המחסן. זכרו שהמטרה היא להשתמש במדפים כדי להפוך את המחסן לחלל נוח ונגיש, מבלי לוותר על הצרכים המקוריים של העסק או החנות. הגיעו למחסן לפחות מספר פעמים לפני שאתם מחליטים באיזה מידוף להשתמש.

  1. התייעצו עם אנשי מקצוע

יש מגוון רחב של אנשי מקצוע שישמחו לסייע לכם בהתאמת פתרונות מידוף למחסן. שירותי ייעוץ לא כרוכים בתשלום והם יכולים לחסוך כסף ועוגמת נפש. התייעצו עם אנשי מקצוע או לכל הפחות הגיעו לפגישת היכרות לא מחייבת.

  1. שלבו בין פונקציונאליות ואסתטיקה

מדפים לא חייבים לפגוע במראה האסתטי של המחסן. לאסתטיקה יש חשיבות בעיקר במחסנים שאליהם מגיעים לקוחות, אך באופן עקרוני ניתן לשלב בין מדפים מעוצבים, חזקים ועמידים גם בסוגים אחרים של מחסנים. הדגש צריך להיות על מציאת האיזון בין מדף עמיד לבין חומרי גלם דקורטיביים.

  1. בצעו שינויים תוך כדי תנועה

תמיד תוכלו להחליף את מערכת המידוף שאותה בחרתם עבור המחסן. אל תחששו לבצע שינויים תוך כדי תנועה ונסו ללמוד מטעויות. כך תוכלו לדעת מה החוזקות של מערכת המדפים שאותה בחרתם, מה החולשות ואיפה ניתן לבצע התאמות חדשות.

  1. ערבו את העובדים בתהליך קבלת ההחלטות

עובדי המחסן יודעים טוב יותר מכל אחד אחר אילו מדפים יתאימו עבורו. נסו לשלב אותם בתהליך קבלת ההחלטות וכך תוכלו ליהנות מכל העולמות: גם תגבירו אצלם את המוטיבציה וגם תבטיחו בחירה מוצלחת.