התקנת דשא סינטטי

דשא סינטטי הוא משטח דמוי דשא טבעי אשר עשוי מתרכובות פולימריים. הדשא הסינטטי הפך לפופולרי במיוחד, בזכות מראה טבעי וירוק וצורך בתחזוקה נמוכה במיוחד. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי ישנם סוגים רבים של דשא סינטטי, המתאימים לצרכים שונים ומספקים מגוון איכויות.

התקנת דשא סינטטי על משטחי אדמה

בהתקנת דשא סינטטי על משטחי אדמה יש לבצע הכנה מוקדמת של השטח, כמו גם לבחור בסוג הדשא הסינטטי המתאים. התקנת דשא סינטטי על שטח אדמה הוא הפתרון היעיל ביותר, מאחר והוא מאפשר ניקוז של המים, שמירה על ניקיון הדשא ומניעת התפתחות עובש ולחות בין סיבי הדשא. האדמה גם יוצרת משטח רך יותר, מה שמאפשר בחירה בסוגי דשא סינטטי פחות עבים.

הכנת האדמה מצריכה תהליך של פילוס איכותי ליישור השטח, ניקוי, עיקור של צמחים, קוצים ומזיקים וייבוש מלא.

בחירת הדשא הסינטטי

ישנם גורמים רבים אשר אחראים על המראה, האיכות והעמידות של הדשא. גם העלויות מציגות טווח רחב בשל אלו, כאשר בבחירה חשוב לתת את הדעת על מספר פרמטרים מובילים:

מספר שכבות – דשא סינטטי בנוי ממספר שכבות במטרה ליצור מראה טבעי, עובי ואפשרות ניקוז של המים. דשא סינטטי המיועד להתקנה על גבי משטחי אדמה מצריך לכל הפחות שלוש שכבות של פולימריים. דשא סינטטי בעל שלוש שכבות ותכנון יעיל של הניקוז יוכל לנקז כשמונים ליטרים של מי גשמים למ"ר בדקה, ויספק מענה הן לצרכי הניקיון והתחזוקה והן בעמידות בפני מי גשמים.

צפיפות הסיבים – צפיפות סיבי הדשא היא האחראית לאיכות הדשא ולמראה הטבעי שלו. ניתן להשיג משטחי דשא סינטטי בצפיפות של 17000-22000 למ"ר, כאשר ככל שרמת הצפיפות עולה כך איכות הדשא גבוהה יותר. כאשר מדובר בדשא המשמש ליצירת מראה אסתטי בלבד ניתן להסתפק בצפיפות נמוכה, אולם דשא המשמש למשחק, מעבר ובילוי זקוק לצפיפות אופטימלית.

גובה הסיבים – כשם שיש המעדיפים דשא טבעי גבוה לעומת אחרים הנהנים ממראה דשא קצוץ, גם בתחום הדשא הסינטטי מדובר בהעדפה אישית. בשונה מן הדשא הטבעי, בבחירת גובה הדשא הסינטטי ההחלטה היא חד פעמית וסופית. חשוב לקחת בחשבון כי בדשא המשמש למשחק ולבילוי סיבים ארוכים עשויים להימעך וליצור מראה נבול.

סוג הפולימר – פולימרים אינם חומרים טבעיים כי אם תרכובות היוצרות מוצרים שונים בהתאמה אישית. דשא סינטטי מפולימרים איכותיים יותר יספק גוונים חדים יותר, עמידות ארוכת טווח ואיכות משופרת, ומטבע הדברים גם מחירו יהיה גבוה יותר.

התקנת דשא סינטטי

התקנה של דשא סינטטי חשובה לא פחות מבחירת סוג הדשא, שכן התקנה איכותית ביד מנוסה היא שתיצור מראה של דשא אחיד, יציבות ועמידות. ההתקנה כוללת את הכנת השטח, הנחה, הדבקה ותפירה של משטחי הדשא, תוך תכנון מוקדם על פי מידות ותצורה.