לשפר את הביטחון העצמי בעזרת ניתוחי חזה

לפני ביצוע ניתוח להגדלת חזה חשוב לקבל את ההחלטה על הגדלתו בזהירות, בשיקול דעת, תוך בחינת השיקולים מה הם היתרונות והחסרונות הכרוכים בניתוח והאם הוא אכן הכרחי. חשוב לתאם ציפיות לפני הניתוח וחשוב עוד יותר לבחור במנתח פלסטי מקצועי, אשר ילווה אותך במשך כל התהליך, ישתף אותך בכל החלטה, יציג בפנייך את האפשרויות. זכותך ואף חובתך, המועמדת לניתוח להגדלת חזה, לבקש לראות תמונות של הגדלות חזה שהמנתח ביצע- לפני ההגדלה ואחריה. חשוב שתדעי כי על אף הטכנולוגיה המתקדמת והאפשרות לערוך הדמיה של צורת החזה העתידי, תוצאות הניתוח עלולות להיות שונות ממה שדימית וממה שציפית.

לשפר את הביטחון העצמי

פגישת ייעוץ רפואיות

הואיל ומדובר בניתוח שעשוי לשנות את המראה שלך וממילא להשפיע על הרגשתך ואולי אף על איכות חייך, חשוב לבצע פגישת ייעוץ ולבחון מנתחים אחדים. חשוב לקבל את חוות הדעת של רופא מקצועי כעצתו של מי שאינו מעורב רגשית בהחלטתך, וטוב שכך, ויכול להציע לך, כמיטב ניסיונו, ולהמליץ לך על גודל השתל הרצוי, על סוג החיתוך ועל דברים חשובים נוספים הכרוכים בניתוח. חשוב שתדעי כי הרופאה מבקש להשיג את התוצאה הטובה ביותר מבחינתך. רופא מקצועי יבקש לערוך לך בדיקה כללית מקיפה לפני הניתוח ולבקש לראות תוצאות של בדיקות רלוונטיות אחרות על מנת להתוודע אל מצב הבריאות שלך ואל מצבך הכללי.

שקיפות מלאה

מרכיב חשוב בתיאום הציפיות הוא לשאול כל שאלה חשובה לך. חשוב שתדעי כי בכל ניתוח צפויים סיכונים וסיבוכים העלולים לבוא לידי ביטוי בתחומים שונים כגון הרדמה, זיהומים, כאבים, תגובות לחומרים שונים, קרעים בשתלים, שינויים בצורת הפטמות בפרט ובמבנה השד בכלל ועוד. שקלול היתרונות והסיכויים מול החסרונות והסיכונים הוא חלק חשוב ומרכזי שחשוב להיות מודע לו לפני הניתוח.

הואיל ומדובר בתהליך שוודאי לא פשוט גם למי שהולכת לקראתו בהחלטה נחושה, חשוב שמישהו קרוב ילווה אותך וישהה לצדך. חשוב לציית בקפידה ובמלואן לכל ההנחיות של הרופא ולא לזלזל אף לא באחת מהן, כגון להמשיך בעישון על אף הידיעה כי הוא מאריך את משך ההחלמה ועוד.

לפני קבלת ההחלטה חשוב שתגידי לעצמך בכנות וביושר האם החזה שלך קטן במידה שמצדיקה ולדעתך ולתחושתך אף מחייבת הגדלתו. אם את חשה מוגבלת בשל כך, נמנעת מהליכה לים ומלבישת חולצות טריקו, מנסה להסתיר בשכבות של בד את החזה הקטן, ייתכן כי ניתוח להגדלתו עשוי, אכן, לשנות לא רק את המראה שלך אלא את ההרגשה הכללית. נשים לא מעטות דיווחו לאחר הגדלת חזה על שיפור עצום בביטחון ובדימוי העצמי ובאיכות חייהן בכלל. אם מה שמפריד בין חיים עגומים ומוגבלים בהווה לבין חיים שמחים ופתוחים בעתיד הוא הגדלת חזה- לכי על זה.

נכתב באדיבות ד"ר אלכס לבנברג