מודעות אבל – איך לפרסם את זה במדיה הדיגיטלית

לכתו של אדם קרוב היא לא דבר נעים. המשפחה מדרגה ראשונה מתכנסת לישיבת שבעה וכעת במשך שבוע הם לא יכולים לעשות שום דבר מלבד להוקיר את חייו מושא פועלו של הנפטר. החברים ובני המשפחה האחרים מסייעים ככל שניתן הן מבחינת אוכל, תמיכה נפשית ותנחומים, סידורים שונים וכל מה שצריך עבור המשפחה האבלה. אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לבצע ביום הראשון של השבעה הוא פרסום של מודעות אבל המפרסמות את החדשות כדי לאפשר לקרובים אל הנפטר לכבדו בהגעתם לשבעה ולנחם את המשפחה.

איך בנויה מודעת אבל בדרך כלל?

מודעות אבל הן מודעות שהמטרה שלהן היא לפרסם את פטירתו של מישהו ולאפשר לקרובים אליו לראות מתי והיכן מתקיימת השבעה. פרסום מודעות האבל הן לא פרסום של מסיבה ובדרך כלל הפרסום נעשה לסביבה הקרובה של הנפטר ושל משפחתו. מודעות אבל בנויות אם כן בצורת פוסטר, קצת יותר גדולות מדף A4 רגיל וצבען שחור ולבן. המודעה תכלול את שם הנפטר בגדול עם הכיתוב ז"ל (זכרונו/זיכרונה לברכה) וכן את התאריכים של ישיבת השבעה וכתובת השבעה כמובן. שימו לב כי ישנם אנשים הדואגים לפרסום מודעות האבל עוד לפני ההלוויה כדי לאפשר לאנשים להגיע להלוויה עצמה. נהוג להוסיף למודעה את המשפט "ברוך דיין האמת" וכמובן משפט בנוסח "בצער רב אנו מודיעים על פטירתו של…" ואז מכריזים על הנפטר כאשר שמו מוצג בגדול במרכז המודעה.

היכן מפרסמים את מודעות האבל וכיצד האינטרנט נכנס לתמונה היום?

את פרסום מודעות האבל עושים בדרך כלל במקומות שבהם סביבתו הקרובה של הנפטר וכן מכרים שלו עשויים להימצא. כך למשל: בשכונה ו/או בעיר בה הוא התגורר בחייו. בני המשפחה אף מפרסמים באופן אישי את החדשות למכריו הקרובים שאינם חיים בסביבתו ומעדכנים אותם בפרטי ההלוויה והשבעה. בדרך כלל נהוג לתלות את השלטים בלוחות מודעות, על עצים בשכונה ו/או בלובי הכניסה לבניין המגורים בו הוא התגורר כדי לעדכן את השכנים והמכרים מהסביבה. כיום ניתן גם לפרסם מודעות אבל באמצעות המדיה הדיגיטלית ולהגיע אף לקהל רחב יותר שכן אולי חלק ממנו רוצה להגיע גם כן לנחם את בני המשפחה.

היכן נוכל לפרסם את מודעות האבל שלנו במדיה הדיגיטלית?

הפרסום במדיה הדיגיטלית הוא לרוב יהיה ברשתות החברתיות ו/או בוואטסאפ. דרך הוואטסאפ ניתן לשלוח את ההודעה באופן אישי למכרים שונים, בני משפחה וחברים שעשויים להיות מעוניינים לשמוע על החדשות ולאחל את תנחומיהם לבני המשפחה. כמו כן ניתן לפרסם את המודעה ברשתות החברתיות ובפרופילים של בני המשפחה. רבים עושים זאת כדי להביע צער על הנפטר ולקבל תנחומים אולם זה יכול להיות מתאים גם למי שרוצה להשתמש במדיה הדיגיטלית לפרסום הנושא ולאפשר לאנשים להגיע להשלים מניין בהלוויה ו/או לסייע לבני המשפחה בשבעה שכן אלה מדרגה ראשונה לא יכולים כאמור לעשות כלום, גם לא להכין לעצמם אוכל.