סוגי מכונות אריזה

היכרות עם סוגים שונים של מכונות אריזה היא בדיוק מה שנציגי חברות, מפעלים ושטחי מסחר או לוגיסטיקה צריכים על מנת לבצע את העבודה שלהם על הצד הטוב ביותר. בראש ובראשונה, חשוב לדעת שיש סוגים שונים של מכונות ושההבדלים בין הדגמים הרבה יותר גדולים מכפי שנהוג לקחת בחשבון. שנית, כדאי להשוות בין המכונות על מנת להבטיח ביצועים אופטימאליים שלא יבואו על חשבון מסגרת התקציב או לוח הזמנים.

הנה למשל כמה סוגי מכונות אריזה שהם חלק בלתי נפרד מענף הלוגיסטיקה והתעשייה בארץ ובעולם:

א. מכונות ורטיקליות – מכונה ורטיקלית בנויה לאורך ומיועדת לאריזה של מוצרים ספציפיים בלבד. את המכונה הזו ניתן להשיג במפרט טכני משוכלל, על מנת לחסוך זמן וכדי לשמור על אורך חיי המדף של המוצר שאותו אורזים.

ב. מכונה גמישה – מכונת אריזה Flow pack, שמכונה גם מכונת אריזה אופקית, מגיעה עם מסוע. השימוש במסוע מאפשר לשלב את המכונה כחלק מפס הייצור ולוותר על הקצאת מקום נפרד עבורה.

ג. מערכות שקילה ומינון – יש גם מכונות שמרכזות תחת קורת גג אחת סוגים שונים של פעולות. מלבד אריזה, ניתן לראות את זה למשל במכונות שמתפקדות בתור מערכות שקילה לינאריות ומערכות שמיועדות לקביעת מינון מדויקים.

איך בוחרים מכונות אריזה?

אבל האמת היא שהיכרות עם סוגים שונים של מכונות היא רק השלב הראשון בתהליך הבחירה שלהם. אם רוצים ליהנות מהמכונה בטווח הקצר והארוך, צריך לברר מה הביצועים שלה לפי המפרט הטכני. לאחר מכן, ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי הבדלים בין סוגי יצרנים – ולא רק בין סוגי  מכונות.

ברוב המקרים, יש אפשרות שבה נגלה שההבדל בין יצרנים של מכונות אריזה גדול יותר מאשר ההבדלים בין המכונות עצמן. זה קורה כאשר נותנים עדיפות למכונה שמיוצרת על ידי יצרן גדול ומקצועי, לעומת ניסיון לחסוך באמצעות רכישת מכונה של חברה קטנה. בטווח הארוך, משתלם יותר להשקיע עוד קצת במכונה איכותית. כך ניתן להבטיח את האריזה היסודית של כל סוגי המוצרים וגם לשמור על אורך חיי המוצר.