איך תורמות פעילויות ODT לעסקים

בעשורים האחרונים אנחנו יכולים למצוא לא מעט מחקרים שעוסקים בשאלה, כיצד נוצרת עבודת צוות במקום העבודה, אילו מאפיינים מבליטים עבודה שכזו, וכיצד ניתן לגבש עובדים אשר מגיעים ממקומות שונים לכדי צוות מנצח.

אחת הטענות היא, שבשביל שהצוות יצליח במקום העבודה, צריך לדאוג לו לפעילויות שונות, מעת לעת, גם מחוץ למקום העבודה. פעילויות אלו יכולות להתבצע במסגרת ימי גיבוש, סדנאות, ערבי חברה ועוד. אחת השיטות הפופולאריות כיום לשם כך, היא פעילות ODT לעסקים, כלומר פעילות out of training.

פעילות ODT, היא פעילות שנעשית מחוץ למקום העבודה, מתוך כוונה לצאת מאזור הנוחות של העובדים, כשהפעילות כוללת סדנאות יצירה, משחקי חשיבה ועוד שורה של פעילויות אשר כל הצוות אמור לבצע ביחד. מטרת הפעילויות היא לגבש את העובדים לכדי צוות אחד ולפתח ביניהם את התקשורת הבינאישית, את היכולת שלהם לסמוך אחד על השני, ערכים מסוימים שאמורים לבוא לידי ביטוי גם במסגרת העבודה, ועוד שורה של ערכים ומאפיינים אשר הם יכולים להעביר אותם לעבודה המשותפת ביניהם.

מדוע צריך פעילות ODT לעסקים

ראשית יש לומר, פעילויות ODT מאוד פופולאריות בקרב משפחות, בתי ספר, תנועות נוער וכן בקבוצות גיל שונות. כמובן שהמשחקים והפעילויות אשר מתבצעות בקרב עסקים ומקומות עבודה, אינן דומים בהכרח לאלה אשר נערכים במסגרות אחרות, לכל מסגרת מתאימים את המשחקים והפעילויות הנדרשות, על פי הגיל, כמות האנשים שמשתתפים בפעילות וכן על פי פרמטרים נוספים.

פעילות ODT לעסקים היא חשובה, מאחר ולפעמים בשגרת היום יום, קשה מאוד למצוא רגעים בהם ניתן לשפר את עבודת הצוות באופן רחב. אפשר לשפר אותה באופן נקודתי, אך קשה מאוד לעצור, להתבונן ולקבוע כיצד אפשר לשפר את עבודת הצוות, ועוד אחרי תרגול.

כמו כן, פעילות ODT יכולה לייצר ערכים שלא בהכרח באים לידי ביטוי ביום יום ולא מוטמעים מספיק במקום העבודה. זה אפשרי, במידה וצוות העובדים מוכן ופתוח לזה, וכן אם הצוות שמנחה את הפעילות יודע כיצד לעשות את זה בצורה חכמה ולהעביר את המסר בצורה כזו שכל אחד מהעובדים יבין אותו.

נקודה אחרונה שחשוב להדגיש, רצוי שכולם ישתתפו בפעילות, אם חלק מהעובדים יישארו בחוץ, הם יפסידו דברים שיכולים לעזור להם ויכולים לעזור לצוות להצליח.