מה ההבדל בין שליחויות במרכז הארץ לשליחויות בדרום?

delivery-1417310_640

כל מי שמכיר את מדינת ישראל, אפילו היכרות שטחית, יודע שיש הבדל עצום בין מרכז הארץ לאזורים אחרים, בין אם זה דרום או צפון. צריך לומר כבר בהתחלה, ישראל איננה שונה במובן זה ממדינות אחרות. במרבית המדינות יש הבדלים בין אזור אחד לשני, בין אם זה הבדלים גיאוגרפיים, תרבותיים, דמוגרפיים ואחרים. הבדלים אלו משפיעים על כל היבט בסגנון החיים, מכאן שהם משפיעים גם על רמת החיים ועל כל דבר שמשפיע בצורה כזו או אחרת, על ההתנהלות הפרטית והעסקית באזורים אלו.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בעולם השליחויות. לשם כך נציג במאמר זה את ההבדל בין שליחויות במרכז הארץ לבין שליחויות בדרום הארץ. ההבדלים הם עמוקים, שכן קיים הבדל מסוים, למשל בצפיפות באזורים אלה, הרי שזה משפיע על זמן היציאה של השליח, זמן הנסיעה שלו, זמן ההגעה, ועוד. כל זה משנה במובנים רבים את צורת העבודה, משפיע על התפוקה ולמען האמת גם משפיע על כמות העובדים שכל חברת שליחויות תעסיק בשביל שהיא תוכל לספק ללקוחות שלה את המשלוח בזמן.

מה הם ההבדלים העיקריים בין שליחויות במרכז לבין שליחויות בדרום?

זה מתחיל מרמת הבסיס, מרכז הארץ הוא מרכז עסקי מהגדולים בישראל, בוודאי הצפוף שביניהם. זה מבטיח הרבה עבודה לשליחים מצד אחד, אך גם צפיפות גדולה בדרכים, מה שאומר שזמן המשלוח הוא ארוך יותר מאשר בדרום הארץ.

מצד שני, צריך לזכור, במרכז הכל קרוב, הכל נגיש, בדרום מאחר ומדובר באזור פחות מיושב ויותר מדברי, אז היישובים גם לא נמצאים אחד ליד השני, מה שכמובן מגדיל את זמן הנסיעה בין משלוח למשלוח.

נקודה נוספת שמתחברת לכך היא, במקרים רבים, המשלוחים מגיעים קודם למרכז ומשם יוצאים אל אזורים שונים בארץ, מה שאומר שמראש המשלוחים במרכז יגיעו מהר יותר מאשר בדרום הארץ או בכל אזור אחר, אז יש צורך שהמשלוח יעשה את המעבר מהמרכז אל האזור.

עוד נקודה שקשורה לעניין של הצפיפות היא, במרכז הארץ גדל הסיכוי שהשליח ייהנה מיותר עבודה. ברגע שיש יותר חברות עסקיות וגורמים פרטיים, מותר להניח שמדובר בתחום שיש בו הרבה יותר ביקוש מאשר באזורים אחרים, כולל בדרום הארץ.