פרקט עמיד במים – יש בכלל דבר כזה?

במשך שנים התרגלנו לחשוב שלריצוף הפרקט יש לא מעט יתרונות – הוא עמיד מאד, הוא נעים למגע, הוא לא יקר מידי, והוא יפה במיוחד. עם זאת, לפרקט היה חיסרון אחד בולט מאד, לעומת סוגי ריצוף אחרים – וזה היה כושר ההסתגלות שלו למים. ברגע שכמות מסוימת של מים הייתה באה במגע עם הפרקט – הוא היה מתחיל להתנפח, להיסדק, והדבר היה פוגם בתכונות הטובות שלו ודורש מאתנו תיקון או החלפה בסכומים גבוהים. כל זה אולי היה נכון, עד התקופה האחרונה. כיום, אתם יכולים לרכוש פרקט שיהיה עמיד לחלוטין מפני מים! אז איך זה בכלל אפשרי? והאם זהו פרקט שבאמת לעשות בו שימוש חופשי בסביבה עם מים? כל התשובות לפניכם.

הכירו את הפרקט העמיד

  • ממה הוא עשוי? – נתחיל בשורה התחתונה: פרקט שעמיד במים, מן הסתם לא באמת עשוי מעץ, שכן העץ עצמו לא עמיד במים. לכן, מדבור על פרקטים שהם סינתטיים. עם זאת אין לכם ממה לחשוש שכן כמו כל הפרקטים הסינתטיים, גם אלו נראים לחלוטין כמו פרקטים אמיתיים והם שומרים על המראה הטבעי המיוחד שאתם כה אוהבים. הפרקטים הללו עשויים משרף מיוחד, אשר משולב לעתים קרובות עם חומר פולימרי כגון הPVC. מבלי להיכנס לפרטים טכניים מידי, מדובר על חומרים שהם עמידים מאד בפני מים והם לא משתנים את תכונותיהם כשהם באים במגע עם מים – מה שכמובן מאפשר לכם שימוש חופשי בפרקט.
  • מהי כמות המים האפשרית? – הדבר היפה הוא שלמעשה אין הגבלה לכמות המים! הפרקט עמיד לחלוטין מפני מים, ממש כמו כל ריצוף אחר. לכן, אפשר להתקין את הפרקט גם בסביבת המטבח, או בתוך חדר הרחצה אם תהיו מעוניינים בכך. הדבר מאפשר לכם להשתמש במראה המיוחד והיפה של הפרקט גם בחדרים שעד היום היו חסומים בפניו.
  • ומה עם שחיקה? – כאמור, אחד מהיתרונות של הפרקט עד היום היה שהם עמידים למדי בפני שחיקה, בוודאי כשהיה מדובר על הפרקט הסינתטי. מבחניה זו אין לכם מה לחשוש – גם פרקט עמיד במים ממשיך לשמור על היתרונות ועל התכונות שהפכו את הפרקטים הסינתטיים לאהובים כל כך. אפשר למצוא אותם עם רמות שחיקה גבוהות מאד, שיאפשרו לכם לעשות בהם שימוש לאורך זמן.
  • עמיד גם לשינויי טמפרטורה – ברוב המכריע של המקרים, הפרקטים שעמידים בפני חדירת מים, גם עמידים מאד בפני תנאי טמפרטורה קיצוניים למדי. כשמדבור על סביבה חמה יחסית כמו המטבח, או על אזור המקלחת היכן שלעתים עושים מקלחות חמות מאד – חשוב כמובן שהפרקט יהיה עמיד גם בפני הטמפרטורה, והוא עומד בכל המבחנים!

זה הזמן להתקדם כמו שרוצים

אם כן, אתם מוזמנים להתקין את הפרקט העמיד גם בבית שלכם! מומלץ כמובן להתייעץ עם אנשי מקצוע, שיוכלו להכווין אתכם לפרקטים מהסוג שמתאים לכם.

עורך: ווד גאלרי