איך BI TOOLS עוזרים לארגונים ולחברות

כלים או מערכות BI הן בעצם מערכות המעבירות מידע אמין ממקור אחד לאחר ובאמצעות המידע הנאסף ניתן לקבל החלטות טובות יותר הקשורות לעסקים. מעט מסובך? הבא נסביר. ראשית BI באנגלית הכוונה היא ל-Business Intelligence. מערכות אלו מתייחסות לאיסוף מידע מהרשת וממידע הקיים גם בתוך הארגון עצמו ומאגדת את המידע בצורה נוחה ויעילה במקום אחד.

תצוגה גרפית ברורה:

BI TOOLS מציגים מידע רב הנאסף מהמון מקורות מתוך ומחוץ לארגון. המידע הזה מוצג בצורה ויזואלית נוחה ונעימה המאפשרת קריאה ולימוד מהיר של הנתונים והבנה מלאה שלהם על מנת לחסוך זמן רב למנהלים שונים בארגונים המפעילים את המערכת. באמצעות דוחות גרפיים והצגת נתונים בצורה זו יכול המנהל להפיק דוחות ברורים או להסיק מסקנות בצורה ברורה ומדויקת לטובת שיפור הביצועים בעסק.

ייעול קבלת החלטות בעסק:

מערכות BI נפלאות בעיקר משום שהן מאפשרות לשפר את ייעול קבלת ההחלטות בעסק. באמצעות המידע הנאסף מהמקורות השונים ניתן לראות תצוגה ברורה ומדויקת של נתונים ממערוכות שונות (CRM, ERP, HR ועוד) והמידע הרב הנאסף מאפשר לנו לקרוא ולנתח את אופן הפעילות והיעילות שבה החברה עובדת. באמצעות המסקנות שיגיעו אליהן המנהלים העושים שימוש במערכות אלו – יוכלו לקבל החלטות אשר ישפרו את הביצועים בעסק, ימקדו את העבודה, הפרסום וידעו לבצע שינויים שונים לטובת העסק.

מהירות, אמינות והכול במקום אחד:

מפתח מערכת BI שמים דגש חזק על אמינות ומהירות. כלומר על מידע אמין המגיע ממקורות מוסמכים ומציג מידע מדויק שמחושב על ידי מחשבונים חכמים שונים. המידע מוצג בצורה ברורה ומובנת ולכן מאפשר קריאה ולימוד מהיר של הנתונים והכול במקום אחד. כיום כל ארגון רציני עושה שימוש במערכת BI כלשהי בהיקף כלשהו.

חשוב לוודא מיהי החברה המפתחת של המערכת על מנת לקבל הדרכות ותמיכה מהירה כשיש בכך צורך. בעוד המערכת מספקים מענה לצרכים העסקיים הרי שאם אתם ארגנון שעדיין אינו עושה שימוש בכלי BI הרי שאתם מפסידים זמן וכסף.